Odbojkašice Herceg Novog na korak od prve titule

Herceg Novi poveo 2:0 u finalnoj seriji plej-ofa EPCG Superlige odbojkašica nakon pobjede nad Galeb Liko Soho Group-om u Baru 3:0

od Danilo
634 pregleda

Ni u drugom meču finala plej-ofa EPCG Superlige odbojkašica Herceg Novi nije imao težak zadatak. Pobijedio je ekipu Galeb Liko Soho Group-a 3:0 (25:17, 25:14, 25:9) i poveo sa 2:0 u završnoj seriji, pa će u subotu na svom parketu imati priliku da dođe do prve titule, ujedno i duple krune u istoriji kluba.

Odmah na startu utakmice u SC “Topolica” Novljanke su stavile šampionkama do znanja da neće biti opuštanja. Dobile su prvi set 25:17 i zakoračile ka novoj pobjedi u Baru.

Drugi set Galebice su otvorile sa 2:0, ali je odmah uzvratio tim Milorada Krunića i lako poveo sa 2:0 u setovima, rezultatom 25:14.

Previše su iskusne Tatjana Bokan i saigračice da bi dozvolile iznenađenje, pa su i trećem setu dale sve od sebe da budu što ubedljivije. Uz mnogo grešaka djevojaka Petra Kokovića i sjajnu odbranu stvari su išle glatko za Herceg Novi. Prednost je rasla do +14, pri rezultatu 21:7, a šampionke nisu uspjele da osvoje dvocifren broj poena u odlučujućem dijeli igre koji je Herceg Novi dobio iskoristivši prvu od čak 15 meč lopti, za 25:9 na kraju.

Ponovo je Tatjana Bokan bila najefikasnija na parketu sa 18 poena, sedam manje osvojila je Anastasija Behtereva. Kod Galeba Teodora Čavić osam, Šarlot Ričards sedam poena.

Treći meč igra se u subotu, 22. aprila, u SC “Igalo”, gdje Herceg Novi ima priliku da završi sezonu sa drugim peharom, bez izgubljenog seta, računajući i Kup Crne Gore.