Odbojkašice Galeba i Herceg Novog povele u polufinalnoj seriji

Galeb Liko Soho Group bolji od Luke Bar 3:0, kao i ekipa Herceg Novog od Albatrosa na početku plej-ofa

od Danilo
446 pregleda

Oba gradska derbija na startu polufinalne serije plej-ofa EPCG Superlige odbojkašica riješena su u tri seta. Branilac titule, Galeb Liko Soho Group bolji kao gost od Luke Bar u SC “Topolica” na startu, rezultatom 0:3 (20:25, 26:28, 25:27), dok je lider nakon ligaškog dijela šampionata, Herceg Novi bio siguran u meču sa Albatrosom u SC “Igalo” 3:0 (25:10, 25:19, 25:19).

Susret u Baru opravdao je epitet derbija i donio mnogo uzbuđenja, iako je završen u tri seta. Galebice su otvorile meč sjajno, dobile prvi dio igre rezultatom 25:20, a naredna dva seta mogla su da odu i na stranu Luke Bar. Najneizvjesnije je bilo u drugom setu koji je nakon skoro pola sata odbojke pripao braniocu titule rezultatom 28:26. I u trećem setu igralo se na razliku, a posljednja dva poena osvojile su djevojke Petra Kokovića i nakon 27:25 radovale se prvom trijumfu u polufinalu.

Sjajnu utakmicu imala je Šarlot Ričards, koja je osvojila 21 poen i bila najefikasnija na utakmici u SC “Topolica”, dvocifrena još kapitenka Galeba Teodora Čavić sa 14 poena. U redovima domaćina najviše poena osvojila je Anastasija Petričenko koja je brojala do 16.

Galeb Liko Soho Group kao domaćin, u subotu. 8. aprila, od 18 sati, ima priliku da u dva meča obezbijedi finale, dok će sastav Vladimira Milačića pokušati da ponovi podvig iz novembra i trijumfom produži seriju.

Za razliku do starog derbija Bara u prvom susretu novskih ekipa u polufinalu plej-ofa EPCG Superlige nije bilo uzbuđenja, mada je Albatros pružio bolji otpor nego u nedavno odigranom finalu Kupa Crne Gore.

Sastav koji predvodi sa klupe Milorad Krunić bio je za klasu iznad Albatrosa kom ni u jednom trenutku nije dao šansu, slavio četvrti put u zvaničnom meču u SC „Igalo“ sa gradskim rivalom, ponovo bez izgubljenog seta.

Nakon što su osvojile svega 10 poena u prvom setu, djevojke Branke Obradović podigle su nivo igre i pokazale da nijesu slučajno među četiri najbolje u državi. U drugom i trećem setu Albatros je osvojio po 19 poena i pružio veći otpor, što je bio i cilj pred seriju sa najjačim sastavom u državi.

Tatjana Bokan ponovo je pokazala klasu, bila najefikasnija sa 22 poena, a uz kapitenku Herceg Novog dvocifrena je bila još Jelena Stanimirović sa 11 poena. Kod Albatrosa devet poena osvojila je Aleksandra Šćekić.

Revanš meč u SC “Igalo”, u kom će domaćin biti Albatros, igra se takođe u subotu, 8. aprila, sa početkom od 19.30h.