Odbojkaši Crvene Zvezde odbranili titulu prvaka Srbije

263 pregleda

Odbojkaši Crvene zvezde osvojili su četvrtu uzastopnu titulu, pošto su savladali Partizan sa 3:1 (25:14, 22:25, 25:17, 27:25) za 3-1 u finalnoj seriji šampionata.

Iako je Partizan u ligaškom dijelu takmičenja imao maksimalan učinak sa 18 pobjeda, crveno-bijeli su se sa dva startna brejka u finalu približili tituli, da bi je na kraju osvojili u četvrtom meču.

Zvezda je i u trećem meču prvi set dobila 25:14 , i tadaje je Partizan uspio da izjednači baš sa 25:22 , ali je ovaj put izostao preokret, pošto su crveni-bijeli bili mnogo bolji u nastavku. Razigravao je saigrače Buculjević, raspoloženi su bili Stoilović, Gmitrović i Koprivica, dok su kadrovske probleme gosti imali jer je najbolji poenter Milija Mrdak bio rovit. Ekipa Vladimira Vasovića pokušala je da produži utakmicu, u četvrtom setu je povela sa 24:23, na šta je Zvezda odgovorila preokretom, pa je posle greške Majstorovića iskoristila drugu meč loptu za titulu. Ujedno, Zvezda se sa 11. titulom izjednačila sa Partizanom, dok je ispred večitih rivala Vojvodina sa 13 titula.

Crvena zvezda – Partizan 3:1 (25:14, 22:25, 25:17, 27:25)
Dvorana: USC „Voždovac na Banjici”. Gledalaca: 950. Sudije: Dejan Rogić i Igor Miljković. Trajanje meča: 109 minuta. Rezultat u seriji: 3:1.
Crvena zvezda: Okolić 10, Jevtić (libero), Stefanović, Stoilović 19, Gmitrović 18, Koprivica 15, Milutinović 8, Nejić, Martinović, Kecman, Blagojević, Buculjević 5. Trener: Dragan Kobiljski.
Partizan: Ivković 2, Lopar 7, Kostić 5, Mrdak 4, Majstorović 14, Rajković (libero), Jokanović, Veličković, P. Nikolić 3, M. Nikolić 25, Popović 6.Trener: Vladimir Vasović.