Odbojkaši Budve poveli u finalnoj seriji plej-ofa EPCG Superlige

Šampion bolji od Budućnosti u tri seta, sačuvao prednost domaćeg terena

od Danilo
117 pregleda

Odbojkaši Budve pobijedili su Budućnost Volley u prvom meču finala plej-ofa EPCG Superlige 3:0 (25:16, 25:23, 25:18). Drugi meč serije za šampiona, u kojoj se igra na tri pobjede, na programu je u utorak, 16. aprila u Podgorici, od 19 sati.

Domaćin je bio siguran u premijernom meču završnice, u kom je najuzbudljivije bilo tokom drugog seta. Ekipa Miljana Boškovića, bivšeg trenera Budućnosti, rano je stekla osjetnu prednost u prvom setu, imala 9:4, postepeno uvećavala vođstvo, koje je u uvodnom dijelu meča rasla na dvocifreno, 18:8. Nakon dvadesetak minuta odbojke u MSC “Budva”, branilac titule je poveo, nakon 25:16.

U drugom setu bilo je najneizvjesnije – Budućnost u prvoj polovini uspijevala i da povede, ali samo jednom da ode na +2 (9:7), međutim, uprkos četiri poena viška Budve pri rezultatu 18:14, sastav Dejana Radića drugi set odveo je u uzbudljivu završnicu serijom 4:0, za 18:18. Igralo se poen za poen do finiša, gosti su imali i kontru na 21:21, međutim Delić je pogodio antenu, i donio Budvi prednost, koja je na kraju seta iskoristila drugu set loptu za 2:0.

U trećem setu egal do 12:11, kada je Budva nanizala šest poena, predvođena Minićem, koji je bio najefikasniji u pobjedi koju je Budva zaokružila sa 25:18.

Donedavni reprezentativni korektor, Aleksandar Minić, meč je završio sa 18 poena, uz njega dvocifreni primači servisa Budve – Hadžisalihović 12, Radunović 10. Kod Budućnosti devet poena Stefana Radevića, osam Jovana Delića.

Budućnost je domaćin drugog meča, koji se igra u SC “Morača” u utorak, 16. aprila, od 19 sati, uz prenos na RTCG. Budva igra za šestu titulu, Budućnost Volley za prvu. Šampion Crne Gore biće ekipa koja prva ostvari tri pobjede.

Budva – Budućnost Volley 3:0

(25:16, 25:23, 25:18)

Budva – MSC Budva. Gledalaca: 150. Sudije: Sonja Simonovska, Milorad Delić.

Budva: Močić (libero), Miljanić, Lečić, R. Milenković, Rađenović, Radunović 10, Radonić 1, Hadžisalihović 12, V. Milenković, Ćinćur 4, Milosavljević (libero), Minić 18, Ječmenica 9. Trener: Miljan Bošković.

Budućnost Volley: Dubak 1, Stanojević (libero), Mašković, Silajdžić 7, Radović 5, Radević 9, Radić (libero), Božović, Petričević, Delić 8, Jelić 3, Lojić 1, Radić, Milošević. Trener: Dejan Radić.