Odbojkaši Budućnosti u finalu plej-ofa EPCG Superlige

Budućnost Volley maksimalna i u "Nikoljcu" u drugom meču polufinalne serije plej-ofa šampionata

od Danilo
130 pregleda

Odbojkaši Budućnost Volley-a prvi su finalisti plej-ofa EPCG Superlige, pošto su u dva meča bili bolji od ekipe Jedinstva, i to bez ispuštenog seta. Nakom maksimalne pobjede u Podgorici, ekipa Dejana Radića bila je još ubjedljivija u Bijelom Polju, u kom je slavila 3:0 (25:20, 25:19, 25:14).

Sjajan meč odigrao je viceprvak Crne Gore, a u prvom setu u SC “Nikoljac” bilo je najneizvjesnije. Jovan Delić ušao je u meč u fantastičnom ritmu, već u prvom setu bio dvocifren, a uz odličnu podršku srednjih blokera predvodio je goste do vođstva, 25:20.

Nakon 15 poena drugog seta, Budućnost je prvi put stekla osjetniju prednost, povela 9:6, a domaćin se nije trgao nakon tajm auta, već su “plavo-bijeli” osvajali poene u mini serijama. Budućnost je imala 15:9, a do kraja drugog seta Jedinstvo je uspjelo da priprijeti, smanji zaostatak na 19:22, međutim ne više od toga – sa nova tri vezana poena Budućnost je došla do 2:0.

Treći set ekipa Dejana Radića otvorila je novim asom Delića, rano stekla +3, povela 4:1, i odigrala ubjedljivo do kraja, polufinalnu seriju zaključila sa 25:14.

Čak 21 poen osvojio je reprezentativac Jovan Delić na devet se zaustavio Stefan Radević, osam je imao Miodrag Jelić. Kod domaćina, koji je nastupio bez povrijeđenog korektora Milana Zečevića, Lazar Cimbaljević 14 poena, osam je osvojio još jedan član seniorske selekcije Crne Gore, Milan Rovčanin.

Budućnost Volley čeka rivala u finalnoj seriji plej-ofa, kojem je bliže ekipa Budve. Šampion će u četvrtak, 21. marta, gostovati ekipi Mornara u SC “Topolica”, od 21 sat. Budvani su slavili u prvom meču 3:0.

Jedinstvo će igrati za drugi pehar u sezoni – 29. marta upravo u Bijelom Polju za rivala će imati ekipu Budve, koja brani duplu krunu.

Jedinstvo – Budućnost Volley 0:3

(20:25, 19:25, 14:25)

Bijelo Polje – SC “Nikoljac”. Gledalaca: 170. Sudije: Branko Batizić, Slobodan Kovačević.

Jedinstvo: Cimbaljević 14, Šunjevarić, Đurović 2, Bošković (libero), Ženg, Rovčanin 8, Konatar, Femić, Šebek, Petrović 3, Stojanović 5, Ćatović, Popvić (libero), Bugarin. Trener: Darko Prebiračević.

Budućnost Volley: Dubak 2, Stanojević (libero), Silajdžić 6, Radović 7, Radević 9, A. Radić, Božović, Petričević, Delić 21, Jelić 8, Lojić, F. Radić. Trener: Dejan Radić.