Banner

Objavljen širi spisak U20 muške reprezentacije

Našu selekciju će na ovoj akciji sa klupe voditi Dejan Radić, nekadašnji odbojkaš Crvene Zvezde, Budućnosti, Lenika, Vojvodine, Kana, Ažaksjoa i Ženeve, a sada trener Budućnosti

od Mirjana
674 pregleda

U20 muška odbojkaška reprezentacija Crne Gore u januaru će učestvovati u Zonskim kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo za odbojkaše do 20 godina, a našu selekciju će sa klupe voditi Dejan Radić, trener odbojkaša “Budućnost Volley”.

Nakon što je dosadašnji selektor Miloš Marković obavijestio savez da ne može da vodi selekciju na ovim kvalifikacijama, Upravni odbor OSCG je kao selektora U20 muške reprezentacije Crne Gore za ovu reprezentativnu akciju imenovao nekadašnjeg odbojkaša Crvene Zvezde, Budućnosti, Lenika, Vojvodine, Kana, Ažaksjoa i Ženeve.

Radić je danas saopštio širi spisak za predstojeće Zonske kvalifikacije za U20 Evropsko prvenstvo 2024, a turnir će se igrati od 11. do 13. januara u Rumuniji.

Na turniru prve runde Zonskih kvalifikacija, pored Crne Gore, učestvovaće i selekcije Rumunije, Turske i Bugarske, a direktan plasman na završni turnir izboriće samo pobjednik turnira.

U 2. rundi kvalifikacija iz BVA mogu igrati maksimalno 3 reprezentacije, s obzirom da su Srbija i Grčka organizatori prvenstva Evrope u ovoj konkurenciji.

Druga runda kvalifikacija će se odigrati od 4. do 7. aprila, a žrijeb će se obaviti u februaru 2024.

U20 Evropsko prvenstvo za odbojkaše (2005. i mlađi), odigraće se u Srbiji i Grčkoj od 26. avgusta do 7. septembra. Polufinalni mečevi, kao i utakmice za medalje odigraće se u Srbiji.

Na širem spisku selektora Radića nalaze se 22 odbojkaša:

TEHNIČARI:

Avram Božović (Budućnost volley)

Luka Milošević (Budućnost volley)

Vasilije Andrović (Mornar)

Bogdan Jaćimović (Top volley)

Danilo Šunjevarić (Jedinstvo)

KOREKTORI:

Luka Lojić (Budućnost volley)

Kosta Poleksić (Budućnost volley)

PRIMAČI SERVISA:

Lazar Cimbaljević (Jedinstvo)

Nikola Vukčević (Top volley)

Vuk Stanojević (Budućnost volley)

Filip Milosavljević (Budva)

Vasilije Božović (Galeb Liko Soho Group)

Marko Šebek (Jedinstvo)

SREDNJI BLOKERI:

Nikola Đurović (Jedinstvo)

Srđan Petrović (Jedinstvo)

Uroš Konatar (Jedinstvo)

Stefan Petričević (Budućnost volley)

Jovan Drešić (Galeb Liko Soho Group)

Balša Popović (Lovćen)

LIBERA:

Damir Ćatović (Jedinstvo)

Aleksa Radić (Budućnost volley)

Ognjen Marstjepović (Galeb Liko Soho Group)

Povezani članci