Nikola Grbić u polufinalu poslije zlatnog seta

392 pregleda

Poslije trijumfa Peruđe nad Modenom u utorak kod kuće sa 3:0 u regularnom dijelu, a zatim i u zlatnom setu, drama je viđena i u srijedu veče u Poljskoj – iako je u prvom meču četvrtfinala kod kuće poražen sa 3:1, Lube je dobio susret protiv Zaksa Azoti Kozlea sa 3:0 (25:22, 26:24, 26:24), ali odlučujući set ipak su u svoju korist riješili izabranici Nikole Grbića rezultatom 16:14 zahvaljujući asu Lukaša Kačmareka. Ogromna borba vođena je za svaki poen i u prva tri seta, ali Poljaci su na kraju imali više živaca od Italijana.

U konkurenciji djevojaka Novara je i drugi meč protiv Fenerbahčea riješila identičnim rezultatom 3:1 (25:16, 25:18, 16:25, 25:11), ovog puta kod kuće, dok je prednost domaćeg terena, poslije trijumfa u gostima od 3:2, iskoristio Koneljano koji je u italijanskom derbiju bez problema savladao Skandići sa 3:0 (25:20, 25:17, 25:20).

Preostale utakmice u obje konkurencije igraju se u četvrtak.