Nikola Grbić osvojio Kazanj!

352 pregleda

Da li zbog predivne, prave odbojkaške atmosfere i gledaoca u dvorani ili zbog veličine svog protivnika, tek izabranici Nikola Grbića prespavali su prva dva seta i najveći dio trećeg… A onda su se Poljaci probudili, spasili pet meč lopti u trećem setu, dobili četvrti, a potom i peti set na razliku i tako bacili na koljena najuspješniju ekipu u istoriji Lige šampiona, šestostrukog prvaka ZenitaZaksa Azoti Kožle slavila je sa 3:2 (22:25, 22:25, 29:27, 25:22, 16:14). Grbićev tim tako je napravio još jedan podvig, nakon što je u četvrtfinalu eliminisao favorizovanu ekipu Lubea. Ostaje, međutim, revanš naredne srijede u Poljskoj i svakako još jedan odbojkaški spektakl, nažalost tada bez publike.

Najbolji pojedinac u redovima Zakse bio je Kamil Semenjuk sa 27 poena, Lukaš Kačmarek je osvojio 22, dok je Jakub Kočanovski imao šest uspješnih blokova. U redovima domaćina Maksim Mihajlov je upisao 23, a Ervin Ngapet 17 poena.

U italijanskom okršaju, a njihovom prvom u Ligi šampiona, trostruki prvak Evrope je pokazao zube – Trentino je na svom terenu počistio Peruđu sa 3:0 (25:21, 25:16, 25:23). I ne samo to – ekipa iz Trenta prva je u istoriji koja je vezala 13 pobjeda u istom ciklusu Lige šampiona, jer je krenula od starta ovogodišnjeg izdanja i dobila sve mečeve. Na drugoj strani, iako je Peruđa istog protivnika dva puta savladala ove sezone u prvenstvu i Kupu Italije (Trentino je dobio jedan prvenstveni meč), ovog puta nije imala šanse, pa će četa Vitala Hejnena morati da napravi novi podvig da bi igrala u Superfinalu 1. maja u Veroni. To je uradila u četvrtfinalu kada je u gostima izgubila takođe sa 3:0, a zatim se revanširala kod kuće i poslije zlatnog seta eliminisala Modenu.

Najbolji igrač susreta bio je Holanđanin Nimir Abdel-Aziz, koji je Trentinu donio 18 poena, dok je Marko Podraščanin imao četiri bloka. U redovima Peruđe, kao i u prvom susretu četvrtfinala, podbacio je Vilfredo Leon, koji je susret završio sa sedam poena.