Nemoguća misija za Peruđu

343 pregleda

Gotovo nemoguća misija predstoji odbojkašima Peruđe u revanšu četvrtfinala Lige šampiona, ali ako iko ima potencijal da nadoknadi  poraz od 3:0 iz prvog meča protiv Modene i izbori zlatni set, onda su to svakako izabranici Vitala Hejnena, predvođeni Vilfredom Leonom, Aleksandrom Atanasijevićem, Draganom Travicom

“Pred nama je velika planina na koju moramo da se popnemo, ali zaista želimo da igramo tu utakmicu i da je odigrano bolje, protiv tima koji je u sjajnom trenutku”, kazao je tehničar Peruđe Dragan Travica.

Na drugoj strani puleni Andree Đanija pokazali su da ne respektuju ni činjenicu da su dva puta ove sezone u italijanskom prvenstvu gubili od Peruđe, te da je njihov rival prvoplasirani u ligaškom dijelu. Ova utakmica igra se u utorak i ujedno otvara trodnevni program četvrtfinala Lige šampiona.

Ostale ekipe koje su gostovale u prvim utakmicama slavile su identičnim rezultatom 3:1, pa bi revanš kod kuće za njih trebalo da predstavlja formalnost.

U ženskoj konkurenciji posebno težak posao očekuje turskog predstavnika Ezačibaši, nakon što je u prvom susretu poražen u Italiji od Busto Arsizia sa 3:1. Ta utakmica na programu je u četvrtak, dok se velika borba očekuje i u srijedu u italijanskom derbiju, gdje Koneljano dočekuje Skandići, poslije trijumfa u gostima od 3:2. U tom meču, međutim, gotovo svaki set igran je na razliku, pa se i u revanšu očekuje velika i vrlo neizvjesna borba.