Morači velika pobjeda nad Albatrosom, Galeb se mučio u Bijelom Polju

od Danilo
176 pregleda

Nakon 12 kola EPCG Superlige odbojkašica Herceg Novi usamljen na vrhu. Korak za Novljankama održala je ekipa Luke Bar, koju prate Budućnost i Galeb. Morača sigurnim trijumfom nad Albatrosom zakoračila ka bezbjednoj zoni.

Odbojkašice Herceg Novog samo su u posljednjem setu meča u SC “Rea” u Budvi dozvolile Mediteranu da igra. Prvak Crne Gore slavio je 3:0 (25:5, 25:10, 25:18) i nastavio trijumfalnu seriju. Ralitsa Vasileva osvojila je 15 poena za ekipu Milorada Krunića, po 11 Marija Vonogova i Oksana Jakušina, a na drugoj strani Sara Jovović imala je sedam poena, dva manje Anastasija Kovačević. Mediteran je pretrpio deveti poraz, koliko imaju Rudar i Albatros u grupi ekipa koje su na dnu tabele.

Novi poraz Pljevljakinja stigao je u duelu sa ekipom Budućnosti, koja je u zahtjevnom meču u Pljevljima slavila 3:1 (25:20, 16:25, 25:23, 25:15). Nakon više od sat igre Podgoričanke su slomile odličan otpor domaćina, dobile treći set 25:23 i zaključile utakmicu sa ubjedljivih 25:15 u četvrtom setu. Anđela Kukobat bila je sjajna sa 22 poena, 14 je osvojila Mileva Magdelinić, dvocifrena još Darja Popović sa 11. Na drugoj strani Taise Martins 17 poena, Tamara Manot 12, 10 je osvojila kapitenka Tamara Vučetić.

Ekipa Budućnost Volley-a je tako ostala na dvije pobjede zaostatka u odnosu na Luku Bar, koja je u SC “Topolica” opravdala ulogu favorita protiv Akademije. Bilo je 3:0 (25:9, 25:15, 25:19) za domaću ekipu, koja je produžila negativni niz Tivćanki u 2024. godini, u kojoj su izgubile sva tri meča, a računajući i posljednje kolo prve polusezone Akademija je u seriji od četiri poraza. Kristina Božović i Tijana Kruta istakle su se sa 14, odnosno 13 poena, na drugoj strani po sedam poena osvojile su Anja Popović i Majda Čakar.

Galeb Liko Soho Group je uz dosta problema došao do pobjede nad Jedinstvom u Bijelom Polju. Viceprvak Crne Gore tek u petom setu, nakon preokreta, pobijedio je Jedinstvo 3:2 (25:18, 21:25, 19:25, 25:16, 15:7). Bjelopoljke su odlično odreagovale u drugom i trećem setu, došle u vođstvo 2:1, međutim u finišu je Galeb pokazao zašto je jedan od najboljih timova u ligi i slavio nakon maratona od gotovo 100 minuta aktivne igre. Sa 22 poena Teodora Čavić bila je najbolja poenterka utakmice, a sjajno je ispratila Natalija Vlaović sa dva poena manje. 13 poena u pobjedničkom timu osvojila je Marija Bojić, 10 Dragana Rakočević. Gordana Madžgalj osvojila je 15 poena u timu Jedinstva, 14 Anastasija Merdović. Isidora Jevrić završila je utakmicu sa 12 poena. Galeb je na skoru 8-4, kao Budućnost, ali sa dva boda manje od Podgoričanki.

U derbiju donjeg dijela tabele Morača je bila ubjedljiva u SC “Igalo” na gostovanju Albatrosu 3:0 (25:21, 25:20, 25:23).  Teže nego što pokazuje rezultat podgorički sastav je odnio velike bodove iz Herceg Novog, na krilima Irene Radusinović, koja je osvojila 17 poena i Anastasije Krgović koja je meč završila sa 13. Kod domaćina Ukrajinka Pidhurska takođe najefikasnija sa 17 poena.