Mladost slavila protiv Herceg Novog na startu kvalifikacija za Ligu šampiona

Naše prvakinje u naredna dva dana očekuju mečevi sa ekipama Gacka i Asteriks Beverena u borbi za drugu fazu

od Danilo
375 pregleda

Odbojkašice Herceg Novog porazom od domaćina turnira, zagrebačke Mladosti, rezultatom 3:0 (25:17, 25:17, 25:19) otvorile su prvu rundu kvalifikacija za CEV Ligu šampiona. Za manje od 70 minuta prvakinje Hrvatske pobijedile su ekipu Milorada Krunića, koja je najbliža rivalu bila u posljednjem setu, bila u igri do sredine trećeg dijela meča, kada su Zagrepčanke vezale tri poena i prelomile utakmicu.

Nedostajalo je rješenja u napadu, a jedino je Kanađanka Kelsi Veltman bila dvocifrena sa 11 poena. Šest je osvojila Dijana Vuković, pet Darija Čabonenko, po četiri Dijana Balaj i Ralitsa Vasiljeva, dok je meč sa tri poena završila Oksana Jakušina.

Sjajno veče u ekipi Mladosti imala je Andrea Mihaljević, sa 17 poena, od čega čak devet iz bloka, a 13 je sakupila Leonarda Grabić.

Već u petak, 13. oktobra, od 17 sati odbojkašice Herceg Novog očekuje duel sa prvakom Bosne i Hercegovine, ekipom Gacka, koja je izgubila od Asteriks Beverena, takođe 3:0 (25:20, 26:25, 25:12). Belgijanke će se sastati sa zagrebačkim timom od 20 sati, a posljednjeg dana turnira, u subotu 14. oktobra, Herceg Novi za rivala ima Asteriks. Dva najbolja tima nastaviće takmičenje u drugom krugu kvalifikacija.

Mladost ZagrebHerceg Novi 3:0 (25:17, 25:17, 25:19)

Zagreb, Dom odbojke Bojan Stranić. Gledalaca: 170. Sudije: Akindži (Turska), Petrović (Srbija).

Poeni iz napada: Mladost 41, Herceg Novi 26; Poeni iz bloka: Mladost 14, Herceg Novi 6; Poeni nakon servisa: Mladost 5, Herceg Novi 1; Greške protivnika: Mladost 13, Herceg Novi 17.

Mladost: Antunović 5, Pavičić 9, Frojnd 8, Sesar, Mihaljević 17, Papac, Mehić 8, Zdovc Šporer, Ištuk, Drobac, Smoljan (libero), Brašnić (libero), Bošnjak, Grabić 13. Trener: Miodrag Stojaković.

Herceg Novi: Vonogova, Cenović (libero), Vasiljeva 4, Čabonenko 5, Jovović, Labović (libero), Tvrdišić, Vuković 6, Tuševljak, Balai 4, Veltman 11, Jakušina 3, Kolurbasi, Jonjev. Trener: Milorad Krunić.