Mina i Saška u borbi za finale Superlige Srbije, odlična partija Vojina Ćaćića

od Mirjana
125 pregleda

Sjajne partije pružaju crnogorske odbojkašice Mina Dragović, Saška Đurović i Simona Petranović u završnici Superlige Srbije.

Mina i saigračice iz Jedinstva Stara Pazova lako su stigle do polufinala, nakon što su bile maksimalne i u drugoj utakmici protiv Omladinca rezultatom 3:0 (25:12, 25:20, 25:17). Na ovoj utakmici, Mina je igrala u trećem setu i osvojila četiri poena, trener tima iz Stare Pazove veću priliku je dao mladim odbojkašicama na ovom susretu.

U borbi za polufinale plej ofa, Crvena zvezda Saške Đurović bila je bolja od Uba Simone Petranović nakon tri utakmice. U prvom susretu, slavile su crveno bijele na domaćem terenu 3:1. Saška je u pobjedi svog tima upisala 10 poena, dok je Simona, takođe, imala dobru partiju sa 14 poena. Ub je uzvratio kod kuće istim rezultatom 3:1, zahvaljujući sjajnoj igri Simone sa 21 osvojenim poena, na drugoj strani Saška je upisala tri poena. U majstorici, bolje su bile odbojkašice Zvezde, još jednom nakon četiri seta 3:1 – sjajna je bila Saška sa 15 poena, a ponovo je u dresu Uba dobru partiju imala Simona sa 10 osvojenih poena.

U borbi za finale igraće Mina Dragović protiv Saške Đurović, odnosno Jedinstvo Stara Pazova i Crvena zvezda.

Teodora Rakočević i Banja Luka zaustavljeni su u 1/4 finalu Premijer lige Bosne i Hercegovine od Igmana koji je bio bolji u odlučujućoj utakmici četvrtfinala rezultatom 3:0 (25:23, 25:20, 25:16), a crnogorska odbojkašica upisala je sedam poena.

Reprezentativka Nikoleta Perović debitovala je u Americi za ekipu Kolumbus. Perović je u prvoj utakmici “osjetila teren” igrala set i po i upisala pet poena u porazu od Orlanda rezultatom 3:0 u borbi za plej of Pro Volleyball ligi.

Nevena Vukčević i rumunski Lugoš igraće za plasman od 5. do 8. mjesta, nakon poraza od Voluntarija 2005 rezultatom 3:0 (25:23, 26:24, 25:12) u seriji za prvaka Rumunije. Nevena je na ovoj utakmici igrala u dva seta, bez osvojenog poena.

Danijela Džaković nije igrala u porazu Maćerate od Busto Arsizia 3:1 (25:16, 16:25, 25:18, 25:14) u italijanskoj A2 seriji.

U dobroj formi je kapiten muške seniorske reprezentacije Vojin Ćaćić, koji je sa 28 poena vodio Al Faisali do pobjede nad ekipom Abha rezultatom 3:0 (25:22, 25:18, 25:16), u protekloj utakmici saudijske lige. Četiri kola prije završetka prvenstva, Ćaćićev tim je na šestoj poziciji.

Korektor Miloš Ćulafić osvojio je sedam poena u porazu Krajove od Bukurešta rezultatom 3:1 (25:15, 24:26, 25:21, 25:16) u majstorici, pa će se sada boriti za plasman od petog do osmog mjesta u rumunskom šampionatu.