Mina Dragović u četvrtfinalu Čelendž kupa

Odlična partija Jovana Delića u porazu Makabija

od Mirjana
446 pregleda

Mina Dragović i Jedinstvo Stara Pazova plasirali su se u 1/4 finala Čelendž kupa 2023, Jovan Delić nastavio sa odličnim partijama u dresu Makabija.

Odbojkašice Jedinstva iz Stare Pazove igraće u četvrtfinalu Čelendž kupa 2023. protiv portugalskog Porta. Jedinstvo je u Hali sportova u Ubu, u revanš utakmici osmine finala pobijedilo Ub rezultatom 3:0 (28:26, 25:18, 25:20).

Dobru partiju pružila je crnogorska odbojkašica Mina Dragović, koja je za Jedinstvo upisala osam poena, od čega četiri as servisa, tri poena iz napada i jedan iz bloka. Na drugoj strani, za Ub Simona Petranović igrala je u drugom setu.

U prvom utakmici, odigranoj u Hali sportova „Sveti Sava“ u Novoj Pazovi, Ub je pobijedio Jedinstvo Stara Pazova rezultatom 3:2 (21:25, 25:18, 12:25, 26:24, 15:9).

Jedinstvo Stara Pazova će u četvrtfinalu biti domaćin u prvom meču, koji će se odigrati 01. februara, dok je revanš na programu 08. februara.

U 12. kolu izraelske Premier lige, odbojkaši Makabija pretrpjeli su poraz nakon maratona od pet setova od Ajlabona rezultatom 3:2 (31:29, 25:22, 21:25, 19:25, 15:13).

Do 27 poena brojao je odbojkaški reprezentativac Crne Gore Jovan Delić, koji pruža odlučne parije u dresu Makabija. Njegov klupski i reprezentativni saigrač Blažo Milić osvojio je pet poena u ovom kolu.

U Bundes ligi Njemačke, Fridrishafen je slavio na domaćem terenu protiv Gizena rezultatom 3:1 (23:25, 25:19, 25:23, 25:22). Crnogorski odbojkaš Vojin Ćaćić igrao je u sva četiri seta.