Milić odličan u pobjedi Mladosti, Jovović u porazu Triglava

od Mirjana
292 pregleda

Sjajan meč imao je korektor Đorđe Jovović u 10. kolu Sport klub lige Slovenije. U porazu Triglava od šampiona ACH Voleja maksimalnim rezultatom, naš reprezentativac je osvojio 20 poena, a u poentere se upisao i primač servisa Nemanja Peruničić sa pet osvojenih poena.

Odličnu utakmicu imao je i srednji bloker Blažo Milić u pobjedi hrvatske Mladosti. Milić je bio dvocifren sa 13 poena od čega dva asa, pet poena iz napada i šest blokova. Mladost je slavila nakon pet setova protiv Varaždina 3:2 (26:24, 26:24, 24:26, 23:25, 15:8).  Odbojkaše Mladosti očekuje revanš utakmica šesnaestine finala CEV kupa, nakon što su u prvoj utakmici Blažo Milić i saigrači poraženi na domaćem terenu 3:0 (30:28, 25:22, 25:19) od grčkog Tesalonikija.

U domaćem prvenstvu Hrvatske, slavio je i tim Vukašina Cimbaljevića, Ribola Kaštela je upisala pobjedu protiv Centrometala maksimalnim rezultatom na domaćem terenu 3:0 (25:23, 25:15, 25:11).

Korektor Bojan Strugar i turski Milas Beledije upisali su šestu pobjedu zaredom i prvi su na tabeli Prve lige Turske bez poraza. Na utakmici 7. kola, naš odbojkaš igrao je u prvom i drugom setu i upisao osam poena u pobjedi nad Zirat Bankom 3:0 (25:20, 26:24, 25:23).

Važnu pobjedu ostvarila je ekipa Katara koju sa klupe predvodi crnogorski selektor Ivan Joksimović, u čijim redovima nastupaju braća Joksimović, tehničar seniorske reprezentacije Marko JoksimovićAndrija Joksimović. Derbi kola tamošnje lige pripao je ekipi našeg selektora nakon preokreta nad ekipom Policije rezultatom 3:2 (20:25, 23:25, 25:21, 25:19, 15:12). Libero ekipe Andrija Joksimović odigrao je tri seta, dok Marko nije ulazio u igru u ovom susretu.

Korektor Milutin Pavićević osvojio je 14 poena u porazu Vante od ekipe Raision rezultatom 3:0 (25:20, 29:27, 25:22) u prvenstvu finske lige.