Mediteran slavio u Nikšiću, revanš u srijedu u Budvi

od Mirjana
478 pregleda

Odbojkašice Mediterana slavile su na gostovanju protiv Tempa rezultatom 3:1 (24:26, 25:13, 25:23, 25:18) u prvom meču baraža za EPCG Superligu.

Izabranice Nebojše Vulanovića odlično su otvorile utakmicu i povele na startu 6:1, pa 8:3. Sredinom seta, Tempo je imao prednost sedam poena (17:10), ali su gošće uspjele da se vrate i uhvate priključak 21:21. Na kraju, Tempo je završio set u svoju korist 26:24.

Iako je Tempo poveo 6:3 u drugom setu, Mediteran je pokazao kvalitet, prekenuo rezultat u svoju korist i bez problema izjednačio 25 :13.

Uzbudljivo je bilo u trećem setu koji je bio izjednačen. Pri rezultatu 21:19 za Tempo, trener Mediterana Predrag Ćorluka zatražio je tajm aut, koji je urodio plodom za preokret 23:21. Vanja Matunović poentirala je za ekipu Mediterana i vođstvo u setovima rezultatom 25:23.

Mediteran je poveo u četvrtom setu 8:1 i prednost sačuvao do kraja za set 25:18 i pobjedu 3:1.

Revanš utakmica odigraće se u srijedu u Budvi od 19 časova.

Tempo – Mediteran 1:3

(26:24, 13:25, 23:25, 18:25)

Nikšić – SC “Nikšić”. Gledalaca: 50. Sudije: Nemanja Radivojević i Nikola Pejović.

Tempo: Lučić (libero), Lalatović, V. Backović, A. Backović, T. Vulanović, Ćetković, Đilas (libero), Bulajić, H. Tijanić, Striković, Đurković, D. Vulanović, Knežević, M. Tijanić.

Mediteran: Zvicer, Rajović, Novaković, Matunović, A. Kovačević, Đurašić (libero), Manojlović, Gudelj, Nikaljević, Mijović, Šćekić (libero), J.  Kovačević, Delibašić, Zlotvorović