Marković: Ostvarili smo sve ciljeve

od Mirjana
523 pregleda

Četvrtu godinu zaredom, odbojkaši Budve osvajači su duple krune. Taman koliko i postoji ovaj klub čiji je osnivač Opština Budva.

Budvani su titulu odbranili sa sve tri pobjede u finalnoj seriji plej-ofa protiv Budućnost voleja, iako nijedan meč nijesu dobili maksimalnim rezultatom. U prva dva meča su slavili sa po 3:1, u trećem je bilo 3:2 za izabranike Miloša Markovića, koji su u petom odlučujućem setu posljednjeg meča potvrdili kvalitet i iskutvo, kada su na pravi način odbili ozbiljan pokušaj Budućnosti da se izbori za četvrti meč u Podgorici…

-Čestitam mojim momcima na prikazanoj partiji i osvojenom trofeju. Naravno, čestitam i ekipi Budućnosti na fer i korektnoj trećoj utakmici i velikoj borbenosti. Svojom igrom su dali pečat i uljepšali ovo finale – kaže trener Budvana Miloš Marković.

Slično drugom meču u Podgorici, Budućnost je u trećem dobila prvi set, a Budva drugi i treći. Za razliku od duela u “Morači”, Budvani u četvrtom setu meča u Mediteranskom sportskom centru nijesu zadržali potrebnu koncentraciju, što je pomoglo razigranim Podgoričanima da izbore taj-brek. Ipak, kad je bilo najpotrebnije, postava sa šest internacionalaca (Despotovski iz Sjeverne Makedonije, Gmitrović iz Srbije, Mihajlov i Baranov iz Rusije, Bjeljac iz Bosne i Hercegovine, te Urban iz Slovenije), i crnogorskim reprezentativcem Blažom Milićem, opravdala je očekivanja.

– Pokazalo se da su utakmice koje su unaprijed “dobijene” ujedno i najteže. Tako je bilo i trećem meču. Budućnost je, potpuno rasterećena bilo kakvog pritiska, pružila izvanrednu partiju i umnogome nam otežala posao – dodaje Marković.

Budva je sezonu na domaćoj sceni završila sa svih 20 pobjeda, uz sedam izgubljenih setova, svaki protiv Budućnosti.

– Na samom kraju, moram da budem zadovoljan cijelom sezonom. Ostvarili smo sve ciljeve, a to su odbrana oba trofeja. Završili smo sezonu svi zdravi i na broju, bez ikakve povrede, tako da u svakom slučaju svime mogu da budem zadovoljan – zaključio je Miloš Marković.

Izvor: pobjeda.me