Maestralna partija Vukašinovića protiv Milana

od Redakcija
546 pregleda

Crnogorski reprezentativac Marko Vukašinović, koji igra na poziciji primača servisa, ove sezone pruža sjajne partije u dresu italijanske Ravene u seriji A.

Vukašinović je imao fantastičan nastup u duelu protiv Milana, osvojivši čak 26 poena, koja nažalost nisu bila dovoljna za trijumf Ravene (Milano slavio 2:3 u gostima).

Iako je Milano najavio laku pobjedu protiv Ravene i poveo sa 2:0 (26:24 i 25:21) i imao vođstvo od 6:12 u trećem setu, ali je uslijedio veliki pad u igri Milana, zahvaljujući prije svega odličnoj roli Vukašinovića, pa je Ravena je napravila preokret i osvojila treći set (25:23). Dobila je Ravena i četvrti 25:21, pa je pobjednika meča odlučivao peti set. U odlučujućim momentima utakmice, Milano je ipak imao više koncentracije i zabilježio je na kraju pobjedu (15:12).

Ravena se nakon deset odigranih kola nalazi na poslednjem mjestu Super lige sa 10 poraza  i 2 osvojena boda.