Luka Bar opravdala ulogu favorita i savladala Jedinstvo 3:1

Bar – SC “Topolica”. Igrano bez prisustva publike.

Sudije: Slobodan Kovačević i Irena Lazović.

Luka Bar: Petrović 20, N. Tvrdišić (libero), Cenović (libero), Hodžić, Pepđonović 10, Martinović, T. Tvrdišić 4, Vukoslavčević 4, Vuković 23, Smolović, Raičević, Ražnatović 9, Dabanović.

Jedinstvo: Medenica 7, Kolić, Krgović 1, Veličković (libero), Popović, Rakočević 6, Radović, Balazo, Magdelinić 18, Madžgalj 5, Peković, Šebek, Jevrić 5, Raonić (libero).

U prvoj utakmici prvog polufinala Kupa Crne Gore za odbojkašice, Luka Bar je na svom terenu savladala Jedinstvo rezultatom 3:1 (25:14, 25:20, 26:28, 25:19). Favorizovani domaćin krenuo je silovito, rutinski dobio prvi set, ali je mladi sastav iz Bijelog Polja igrao sve bolje kako je susret odmicao, što je rezultiralo osvojenim 3. setom. Ipak, Luka Bar je pojačala tempo i u 4. setu okončala utakmicu.

U redovima pobjednika Dijana Vuković je osvojila 23 poena, Dušanka Petrović 20, a Iva Pepđonović 10.

Kapiten Mileva Magdelinić upisala je 18 poena za Jedinstvo, Milena Medenica 7, a Dragana Rakočević 6.

U prvoj utakmici drugog polufinala sjutra (četvrtak) od 14 časova, takođe u Baru, sastaju se Galeb i Gimnazijalac.