Luka Bar i Mediteran slavili poslije pet setova

375 pregleda

U subotu su odigrane tri utakmice 16. kola Prve crnogorske lige za odbojkašice, na kojima je viđeno mnogo uzbuđenja. Galeb je bio ubjedljiv protiv Albatrosa i slavio sa 3:0 (25:14, 33:31, 25:17), ali i u tom meču je drugi set bio više nego neizvjestan. Domaćin ga je, ipak, poslije velike borbe riješio u svoju korist, što je gošće iz Herceg Novog demoralisalo, pa u trećem setu nisu pružile jači otpor. U pobjedničkoj ekipi, koju sa klupe vodi Nikola Masoničić, najviše su se istakle Simona Petranović sa 22 poena i Nevena Vukčević, koja je upisala jedan manje. Najefikasnija u redovima Albatrosa bila je Milana Samardžić-Pecelj sa 12 poena, dok je Milica Tufegdžić osvojila devet.

Neuporedivo više uzbuđenja bilo je na ostala dva meča, koja su riješena u pet setova.

U derbiju gornjeg dijela tabele sjajnu igru pružile su drugoplasirana Luka Bar i trećeplasirana Morača, a na kraju su se radovale domaće rezultatom 3:2 (24:26, 25:19, 25:15, 22:25, 15:11). Čak 31 poen osvojila je kapitenka Baranki Dušanka PetrovićMia Martinović je upisala 15, Tamara Kovačević 12, a Tamara Vukoslavčević 10. Na drugoj strani Teodora Čavić je kraj svog imena upisala 17 poena, Ivana Miljanić 13, Irena Gigović 12, a Teodora Rakočević 10.

U Budvi je domaći Mediteran tek u 5. setu derbija začelja slomio otpor Budućnosti i trijumfovao sa 3:2 (22:25, 27:25, 25:17, 21:25, 15:13). Gošće su povele, Mediteran preokrenuo, pa Budućnost izjednačila, da bi domaćin ipak prvi došao do 15. poena i dva razlike u odlučujućem setu. Najzaslužnija za to bila je Vanja Matunović sa čak 28 poena, Marina Majdanac je osvojila 17, a Jovana Kovačević 16. U ekipi Budućnosti Jana Ćetković je susret završila sa 13 poena, po jedan manje od nje osvojile su Selma Sutaj i Katarina Đurković, dok je Mia Kiković upisala 10.

Utakmica JedinstvoRudar je odložena zbog slučajeva korona virusa u ekipi Rudara. Novi termin odrediće se naknadno, kada se za to stvore bezbjedni epidemiološki uslovi.

Svi mečevi igrani su bez prisustva publike.

U ovom kolu slobodan je bio Gimnazijalac.