Luka Bar bolja od Albatrosa za drugu poziciju, Herceg Novi bez greške

od Mirjana
654 pregleda

Odbojkašice Morače, Luke Bar i Akademije radovale su se nakon maratona od pet setova, Herceg Novi je završio utakmicu bez izgubljenog seta, dok je Jedinstvo slavilo nakon četiri seta u 9. kolu EPCG Superlige odbojkašica.

U petak je Morača slavila nad Gimnazijalcem rezultatom 2:3 (26:24, 20:25, 25:16, 20:25, 13:15) u Kotoru. Sa četiri pobjede i pet poraza Morača je peta na tabeli, dok ekipa iz Kotora nema trijumfa. Najviše poena kod gošći osvojila je Lara Jovović (22), a isti broj poena osvojila je Marina Jovanović (22) u ekipi Gimnazijalca.

U zanimljivoj utakmici za drugo mjesto na tabeli u prvom dijelu sezone, Luka Bar pobijedila je Albatros na domaćem terenu nakon pet setova rezultatom 3:2 (20:25, 26:24, 21:25, 25:17, 15:11). Obje ekipe imaju po 22 boda, ali odbojkašice Luke Bar imaju skor od osam pobjeda i jedan poraz, dok Albatros sada ima sedam pobjeda i dva poraza. Anastasia Petričenko sa osvojena 24 poena bila je najefikasnija u pobjedničkom timu, na drugoj strani Aleksandra Šćekić osvojila je 20 poena.

Herceg Novi je u subotu slavio kod kuće protiv aktulenog šampiona ekipe Galeb Liko Soho Group rezultatom 3:0 (25:21, 25:20, 25:13) i tako ostao na prvom mjestu na tabeli sa maksimalnim brojem bodova (27). Galeb je na četvrtom mjestu sa šest pobjeda i tri poraza. Najbolja kod domaćih bila je Tatjana Bokan sa 22 osvojena poena, dok se kod gošći istakla Duška Zdjelar sa 11 osvojenih poena.

Jedinstvo je slavilo u Budvi protiv domaćina Mediterana rezultatom 1:3 (23:25, 25:19, 15:25, 21:25) u posljednjoj utakmici devetog kola. Ekipa iz Bijelog Polja ima tri pobjede i šest poraza, a Mediteran dvije pobjede i sedam poraza. Najbolja u pobjedničkom timu bila je Gordana Madžgalj sa 20 osvojenih poena, poen manje osvojila je Vanja Matunović (19) za Mediteran.