Lube se poigravao u Moskvi ali ipak slavio u pet setova

od Jelena
329 pregleda

Lube je savladao Dinamo u Moskvi rezultatom 3:2 u prvom meču četvrtfinala Lige šampiona. Po setovima je bilo 25:10, 23:25, 23:25, 25:18 i 15:13.

Do trijumfa je italijanski tim došao “na mišiće” iako je Lube bio veoma ubjedljiv u prvom setu. Lube je vodio 20:16 u drugom setu ništa nije nagovještavao maraton u pet setova u Mosvki. U završnici drugog seta Dinamo je sjajno servirao i još bolje blokirao pa su do 25:23 došli nakon sedmog bloka u tom periodu.

U trećem setu je konstantno rezultat bio u egalu, Lube je vodio do 21:20, a onda su Rusi servisima stekli inicjativu i stigli do vođstva od 2:1 u setovima.

Lube u četvrtom setu je bio veoma zanimljivo jer su početnih 2:7 Moskovljani okrenuli u vođstvo 14:13. Ipak tada su se uozbiljili vicešampioni Evrope, pojačali su ritam i zahvaljujući Robertlandiju simonu i Draganu Stankoviću otišli su u peti set.

Taj brejk je trajao oko 30 minuta i bio je to najduži set. Razlog tome su brojni čelendži i dugotrajno pregledavanje snimaka. Sve vrijeme je u poslednjem setu vodio Lube, ali je od 11:11 italijanski tim došao do dva poena prednosti. Drugu meč loptu iskoristio je Joandi Leal.

Huantorena je bio najefikasniji sa 24 poena, Stanković je imao šest, a kod Dinama su po 17 imali Škuljavičus i Bereško.

U revanšu 21. marta u Ćivitanovi Lubeu je potrebna još jedna pobjeda da prođe u polufinale, a Dinamo bi trijumfom od 3:2 obezbijedio zlatni set, a pobjedom od 3:0 ili 3:1 načinio bi senzaciju.

U ženskoj konkurenciji je odigran takođe jedan meč u četvrtfinalu. U Štutgartu je Novara bila bolja 3:1 od ekipe Alijanca. Po setovima je bilo 19:25, 24:26, 25:19 i 20:25. Paola Egonu je bila najefikasnija kod italijanske ekipe sa 33 poena.