LŠ: Zaksa dominantna, Koneljano nezaustavljiv

od Jelena
380 pregleda

Odigrani su mečevi drugog kola drugog turnira Lige šampiona za odbojkaše u Belhatovu. Poljska Zaksa zabilježila je i drugu maksimalnu pobjedu, savladana je ekipa Fenerbahčea 3:0 (25:23, 25:18, 25:18).

Ekipa iz poljskog grada Kedžeržin-Kožlea potvrdila je dominaciju ne samo na ovom turniru, već i u čitavoj Grupi A, pošto je ostvarila i peti trijumf iz isto toliko mečeva u dva turnira. Sada je ovjereno prvo mjesto sa skorom 5-0, dok drugoplasirani Belhatov ima skor 3-2, pošto je zabilježio pobjedu protiv Alsta 3:1 (17:25, 25:20, 25:18, 25:20). Rusi su sigurni na drugom mjestu iako Fenerbahče ima samo pobjedu manje, ali ima i pet bodova manje. Poslednji je Alst sa svih pet poraza.

U konkurenciji dama do pete pobjede došao je i Koneljano, italijanski tim koji već više od godinu dana ne zna za poraz lako je porazio domaćina drugog turnira Nant u tri seta 3:0 (25:20, 25:20, 26:24). Na taj način obezbijedio je prvo mjesto u Grupi B, iako bi Fenerbahče posle pobjede nad slovenačkim Kalcit Kamnikom 3:0 (25:13, 25:18, 25:20) mogao pobjedom u direktnom duelu da se izjednači sa Koneljanom i po broju pobjeda i bodova, ali set količnik bi u svakom slučaju ostao na strani Italijanki, koji u prethodnih pet mečeva nisu izgubile ni set. Kalcit Kamnik će se u poslednjem kolu protiv domaćina boriti za prvu pobjedu u ovoj fazi Lige šampiona.

Izvor: sportklub.rs