LŠ (ž): Koneljano pred Brandenburškom kapijom

od Jelena
348 pregleda

Odbojkašice italijanskog Koneljana savladale su Fenerbahče rezultatom 3:0, po setovima 25:21, 25:23, 26:24, u prvom meču polufinala Lige šampiona, čime su stigle na korak od plasmana u „berlinsko” finale.

Posle velike borbe, koja je trajala 79 minuta, domaće odbojkašice i više od pet hiljada navijača u dvorani „Palaverde” dočekali su kraj sa uzdignutim rukama, svjesni da su obezbijedili velika tri boda prednosti pred revanš u Istanbulu, koji je na programu 9. aprila.

Iako su u sva tri seta imale prednost (u prvom 14:11, u drugom 17:12 i do 23:21 i u trećem 23:22), odbojkašice Fenerbahčea nisu uspjele da dobiju nijedan. Griješile su u prelomnim trenucima, dokazavši da ipak imaju nešto manje iskustva u tako stresnim mečevima, od pulenki Danijelea Santarelija.

U pobjedničkom timu, koji je dominirao u bloku, Hrvatica Samanta Fabris je osvojila 20 poena, uz sjajnu realizaciju napada od 50 %. Mirjam Sila je dodala 10.

Kod gošći, jedina svijetla tačka bila je Kubanka Samanta Vargas sa 23 poena i napad od 45 %. Samanta Brisio je dodala 11 poena, ali je u tandemu sa Dobrijanom Rabadžijevom imala svega 22 % napada, u čemu i leži razlog maksimalnog poraza Fenerbahčea. Ana Antonijević je igrala cio susret za „teget-žute” i osvojila je jedan poen.