LŠ: Slavili Nant i Konoljeno

od Jelena
393 pregleda

U četvrtak su u Nantu odigrana i poslednja dva meča B grupe Lige šampiona za žene, u kojima su pobjede slavili domaći Nant i sjajni Koneljano.

Očekivana pobjeda Konoljena u derbiju protiv Fenerbahčea, šesta pobjeda Italijanki u poslednjih šest mečeva ova dva rivala i direktna viza za četvrtfinale.

Konačnih 3:1 (25:19, 22:25, 25:21, 25:17), potvrda su i dobre odbojke, a najviše uzbuđenja, ali i nervoze, viđeno je u trećem setu, kada su odbojkašice iz Istanbula povele 12:8.

Uslijedilo je pet minuta potpunog haosa, kojeg su izazvale sudijske greške Poljaka Maćeja Tvardovskog. Prvo je dozvolio Italijankama da poentiraju iz četvrtog dodira, onda je dosudio sumnjiv prelaz dizaču Naz, a na kraju nije smatrao da je jedna od odbojkašica Koneljana „prljavo“ podigla drugu loptu. Sve greške išle su na štetu Fenera.  Sa ova tri poklona, Koneljano je započeo preokret, a Turkinje se od šoka nisu oporavile do kraja meča.

Italijanke je do 27. ovosezonske pobjede predvodila Paola Egonu sa 28 poena, dok je sa druge strane najviše poena upisala Melisa Vargas (19).

Fenerbahče će sa druge pozicije i bilansom 4-2 (uz 12 bodova), čekati ishod druge faze u ostale četiri grupe, za plasman u četvrtfinale.

U poslednjem meču grupe, Nant je bio bolji od Kalcit Kamnika, takođe u četiri seta 3:1 (22:25, 25:19, 25:20, 25:21). Francuskinjama je to bila druga pobjeda, dok je Kalcit doživeo i šesti poraz.

Pobjedničku ekipu predvodila je Karli En Snajder sa 20 poena, a u Kalcitu je najefikasnija bila Olivera Brulec Kostić sa 16 poena.

Izvor: Sportklub.rs