LŠ: SKRA i Peruđu do polufinala

od Jelena
256 pregleda

Poljski šampion SKRA iz Belhatova uspio je da iznenadi ekipu Zenita iz Sankt Peterburga i prođe u polufinale Lige šampiona, tako što je slavio nakon igranja ‚zlatnog seta‘.

Belhatov je trijumfovao u Poljskoj rezultatom 3:1, ali je Zenit uspio da trijumfuje identičnim rezultatom na svom terenu u Sankt Peterburgu.

Nakon što je domaćin osvojio prvi set, SKRA je odličnom igrom u drugom došao do izjednačenja i na set od prolaza dalje. Ipak, ruski tim je uspio da osvoji naredna dva perioda igre i tako izbori ‚zlatni set‘. U tom dodatnom setu, gosti su odigrali bolje i trijumfovali rezultatom 15:11, za veliki plasman među četiri najbolja tima Evrope.

Najefikasniji kod pobjednika bio je Jakub Kohanovski sa 18 poena, dok je srpski reprezentativac Milan Katić osvojio 7. U ekipi Zenita istakao se Đerđ Grozer sa 28 poena.

SKRA će u polufinalu igrati protiv boljeg iz duela Lube – Dinamo Moskva, čiji meč možete pogledati u četvrtak od 20.30 na SK HD.

Odbojkaši Peruđe rutinski su savladali Šamon u revanšu četvrtfinala Lige šampiona i plasirali se na završni turnir elitnog takmičenja.

Šampion Italije je u prvom meču tek posle pet setova uspio da savlada francuskog predstavnika, ali je u drugom, na svom terenu, imao znatno lakši posao. Na kraju je bilo 3:0 za Peruđu, po setovima 25:21, 25:16, 25:17, posle jednog sata i 17 minuta igre.

Peruđu su do trijumfa predvodili Vilfredo Leon sa 16 i Aleksandar Atanasijević sa 15 poena. Drugi srpski odbojkaš u redovima prvaka Italije Marko Podraščanin utakmicu je završio sa šest poena.

Kod Šamona se istakao Žilijen Vinkelmiler sa 16 poena.

Peruđa će se u polufinalu sastati sa aktuelnim šampionom ‚Starog kontinenta‘ Zenitom iz Kazanja, koji je zahvaljujući ‚zlatnom setu‘ eliminisao Trefl iz Gdanjska.