LŠ: Poznati učesnici četvrtfinala kod odbojkašica

350 pregleda

U utorak su na programu bile sve utakmice poslednjeg kola grupne faze Lige šampiona za odbojkašice.

Pored pet pobjednika grupa – Vakifbanka, Ezačibašija, Novare, Skandićija i Fenerbahčea, plasman u četvrtfinale ostvarile su i tri najbolje drugoplasirane ekipe – Štutgart, Koneljano i Dinamo iz Moskve.

Branilac titule Vakifbank upisao je i šestu pobjedu u A grupi, pošto je savladao Bezije sa 3:0 (25:10, 25:18, 25:16). Turski gigant do pobjede je došao za samo 61 minut, što dovoljno govori o odnosu snaga na terenu. Najefikasnija u ekipi Đovanija Gvidetija bila je mlada Ebrar Karakurt sa 13 poena, dok je srpska reprezentativka Milena Rašić osvojila 10.

Štutgart je plasman u drugu rundu potvrdio pobjedom nad Maricom iz Plovdiva sa 3:1 (26:24, 25:19, 22:25, 25:22).

Ezačibaši je u B grupi savladao Dinamo iz Kazanja sa 3:0 (25:21, 25:18, 25:17). Posle poraza u Istanbulu ruski klub je ostao bez plasmana među osam najboljih. Srpska korektorka Tijana Bošković bila je najefikasniji akter meča sa 20 poena.

U istoj grupi Uraločka je savladala Hamelinu sa 3:2 (19:25, 21:25, 25:21, 25:20, 15:5). Finski tim je tako osvojio prva dva seta u elitnom takmičenju.

Zbog izgubljenog seta u meču protiv Minčanke, Budovlani Lođ je ostao bez četvrtfinala. Poljski tim je slavio sa 3:1 (25:19, 25:19, 18:25, 25:21), pa je u C grupi zauzeo drugo mjesto sa skorom 4-2. Isti učinak u D grupi na istoj poziciji ima i Koneljano, ali italijanski klub ima bolji set količnik. Zanimljivo, Koneljano je u poslednjem kolu savladao drugu ekipu iz Lođa – LKS, sa 3:0 (25:10, 25:12, 25:15).

U malom srpskom derbiju u C grupi Novara je pobijedila Kan sa 3:0 (25:20, 25:18, 25:15). U pobjedničkom timu Mišel Barč Hakli je osvojila 13 poena, dok je Stefana Veljković brojala do 9. U dresu Kana Ljiljana Ranković je osvojila 14, a Adela Helić 5 poena.

Skandići je prvu poziciju u D grupi zadržao uprkos porazu od Šverina od 3:1 (16:25, 25:23, 25:23, 25:13).

Nagradu najboljoj igračici na utakmici, Amerikanki Mekenzi Adams (Šverin) uručio je Ivan Bošković, generalni sekretar OSCG, koji je bio CEV supervizor na pomenutoj utakmici.

Pobjedama u poslednjem kolu Fenerbahče i Dinamo iz Moskve obezbijedili su četvrtfinale, pošto su sa skorom 5-1 zauzeli prvo i drugo mesto u C grupi.

Ekipa Zorana Terzića savladala je na gostovanju ĆSM Bukurešt sa 3:1 (25:11, 21:25, 25:19, 25:14).

Dinamo iz Moskve je savladao Hemik iz Polica sa 3:1 (25:20, 25:17, 22:25, 25:21).

Žrijeb za četvrtfinale na programu je u petak, 1. marta, a prvi mečevi zakazani su 11 dana kasnije.