LIGA NACIJA Rusi trijumfom započeli F6

od Jelena
296 pregleda

Odbojkaši Rusije savladali su Poljsku u prvom meču grupe B završnog turnia Lige nacija rezultatom 3:1, po setovima 25:18, 25:23, 22:25 i 25:17.

Rusija je igrala odlično u prva dva seta, ali su Poljaci uspjeli da smanje na 2:1 usled velikog broja grešaka ruske selekcije.

Međutim u četvrtom setu Rusi su na startu napravili ozbiljniju prednost koju su sačuvali do kraja.

Treba istaći i da su Poljaci bili veoma oslabljeni u ovom meču pošto su igrali bez važnih igrača Mihaila Kubjaka, Mateuša Mike, Davida Konarskog i Lukaša Kačmareka.

Najbolji u redovima Rusije bio je Dmitri Volkov sa 17 poena, dok je Maksim Mihailov upisao poen manje. Na drugoj strani 23 poena osvojio je Bartoš Kurek.

U četvrtak se u istoj grupi sastaju SAD i Poljska. U slučaju poraza, Poljaci završavaju turnir, a Amerikanci će, uz Ruse, u polufinale.

A GRUPA (FRANCUSKA, SRBIJA, BRAZIL):

1. KOLO – SRIJEDA, 4. JUL:

SRBIJA SLOBODNA.

FRANCUSKA – BRAZIL 3:2 (22:25, 25:20, 21:25, 25:22, 15:13)

1. KOLO – ČETVRTAK, 5. JUL:

SRBIJA – BRAZIL  20.45

1. KOLO – PETAK, 6. JUL:

SRBIJA – FRANCUSKA 20.45

B GRUPA (RUSIJA, SAD, POLJSKA):

RUSIJA – POLJSKA  3:1 (25:18, 25:23, 22:25, 25:17)

SAD – POLJSKA  18.00

RUSIJA – SAD  18.00

SUBOTA, 7. JUL – POLUFINALE:

A 1 – B 2  14.00

B 1 – A 2  16.30

Moguća je promjena satnice utakmica polufinala u zavisnosti od zahtjeva TV stanica.