LIGA ŠAMPIONA (Ž): Sigurna pobjeda Novare, slavili i Dinamo Kazanj i Ržešov

od Redakcija
463 pregleda

Tri meča drugog kola odbojkaške Lige šampiona za odbojkašice odigrana su u utorak. Pobjede su upisali Dinamo Kazanj, Novara i Ržešov.

U prvom meču drugog kola u okviru Grupe C Novara je stigla do druge pobjede savladavši u gostima Liberec u tri seta. Italijanski klub je slavio rezultatom 3:0 (25:11, 25:16, 25:19).

Do prilično lagodne pobjede Novaru su predvodile Brit Herbots sa 16 osvojenih poena, Rosamarija Montibeler sa poenom manje i Sara Bonifacio sa 13.

U ekipi Libereca, kome je ovo drugi poraz u takmičenju, najbolje su bile Nikola Kvapilova sa 11 i Ana Sotkovska sa šest.

U Grupi A, Ržašov je upisao drugi trijumf u gostima kod Prometeja, nakon četiri odigrana seta 3:1 (25:20, 25:14, 21:25, 25:17).

Dinamo je u Kazanju nadigrao Bezje 3:1 (22:25, 25:23, 25:18, 25:17). Sada ova dva tima, u Grupi D, imaju po pobjedu i poraz.Izvor: sportklub.rs