Ksenija Ivanović srebrna, Andrea Laković bronzana

369 pregleda

Ksenija Ivanović poražena je sa Telecom Baku od ekipe Azerrail sa 3:0 (3:0 i u pobjedama) osvojivši 12 poena od čega 1 as i 2 bloka i osvojila drugo mjesto i srebnu medalju u prvenstvu Azerbejdžana.

Andrea Laković je sa USC Munster poražena od Dresdnera sa 3:0 i 2:0 u pobjedama u polufinalnoj seriji prvenstva Njemačke i tako osvojila treće mjesto odnosno bronzanu medalju.

Sjajnu partiju pružila je Jovana Vukčević sa 17 poena i bila najbolji igrač utakmice u pobjedi GO Volley nad Braslovče od 3:0 i sa 2:0 u pobjedama plasilara se u polufinale play off-a prenstva Slovenije.

U polufinalu rumunskog kupa Nikoleta Perović (12 poena, 3 bloka) je sa Targu Mures poražena od CSM Bucuresti sa 3:1, u drugom polufinalu Targoviste je savladalo Blaj, a u finalu CSM Bucuresti sa 3:0.

U drugoj francuskoj ligi Stella Calais Marije Milović je savladala u gostima Evreux sa 3:2 a istim rezultatom je Amiens Dragane Peruničić i Marije Sandić poražen od T.P.M. Racing.

Vojvodina je savladala Novi Pazar sa 3:0 i vodi sa 2:0 u pobjedama u polufinalu play off-a prvenstva Srbije, Aleksandar Minić je upisao 17 poena od čega jedan as za Vojvodinu dok je u poraženoj ekipi Jovan Delić ulazio u prvom i drugom setu.

Božidar Ćuk je osvojio 15 poena, 1 blokom za Olympiacos u porazu od PAOK rezultatom 3:2 i gube sa 2:0 u polufinalnoj seriji play off-a Grčke.

Ni 17 poena Dejana Čabarkape nije bilo dovoljno Salonit Anhovu da izbjegne poraz od MTB Maribor sa 3:2 pa je rezultat u četvrtfinalnoj seriji play off-a prvenstva Slovenije izjednačen na 1:1 u pobjedama.

U prvim utakmicama četvrtfinala francuskog play off-a Tours je savladao Nantes sa 3:0 a Rajko Strugar je ulazio na servis u trećem setu. Toulouse je poražen od Ajaccio sa 3:0 a Miloš Ćulafić je upisao 9 poena od čega 1 blokom. I Chaumont je poražen sa 3:0 od Parisa a Gojko Ćuk je upisao 4 poena od čega 1 as i 1 blok. U drugoj francuskoj ligi Aleksandar Milivojević je upisao 5 poea od čega 1 blok u porazu Cambrai na gostovanju Martigues sa 3:0.