Koneljano u finalu Lige šampiona

od Jelena
426 pregleda

Odbojkašice Koneljana prve su finalistkinje Lige šampionaOne su slavile i u drugoj utakmici polufinala protiv Novare, i ovoga puta bez izgubljenog seta – 25:15, 25:23, 25:20. Bila je to 57. uzastopna pobjeda Koneljana u svim takmičenjima, što je serija koja italijanski tim čini favoritom i u Superfinalu, 1. maja, bez obzira na to ko će mu biti protivnik.

Koneljano je u potpunosti kontrolisao prvi i treći set. Novara je priprijetila samo u drugom u kome je konstantno imala vođstvo do sredine seta i rezultata 13:13, nakon čega je Koneljano ponovo uspostavio kontrolu.

Najzaslužnije za pobjedu Koneljana bile su Mekenzi Adams sa 16, Paola Egonu sa 15 i Kimberli Hil sa 12 poena.

U ekipi Novare dvocifren učinak imala  je Katerina Boseti, koja je osvojila deset poena.

U srijedu, 24. marta igra se revanš drugog polufinalnog para –  Busto Arsizio je nakon pet setova u prvom meču u gostima savladao Vakifbank, ali čini se da su Turkinje i dalje favoritkinje za prolaz u finale. Meč je zakazan za 18 časova.