Klupsko SP: Velike pobjede Rešovije i Fakela

od admin
368 pregleda

U ponedjeljak je u Poljskoj startovalo 14. izdanje klupskog Svjetskog prvenstva za odbojkaše, a italijanski klubovi su krenuli pobjedama.

U prvom meču grupe B, koja se igra u Žešuvu, italijanski Trentino je lako izašao na kraj protiv prvaka Azije, iranskog Hatam Ardakana. Tim iz Trenta slavio je pobjedu maksimalnim rezultatom, po setovima 25:19, 25:15 i 25:19, posle samo 66 minuta igre.

Najtrofejniji klub u istoriji svjetskih prvenstava je tako došao do lake pobjede na startu turnira. Vicešampion Irana poveo je sa 4:1, ali je Davide Kandelaro dobrim servisima donio prednost svom timu. Ekipa iz Trenta je u nastavku samo uvećavala prednost, uz jako dobru igru Srećka Lisinca.

U drugom setu reprezentativac Srbije je odlično servirao i u potpunosti poremetio prijem Ardakana, pa su Italijani na ubjedljiv način duplirali prednost. Treći period donio je nešto zanimljiviju utakmicu do sredine seta, a onda su sjajnim servisima kapitena Đanelija, četvorostruki šampioni svijeta došli do ubjedljivog trijumfa.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Luka Vetori sa 16 osvojenih poena, dok je srpski tandem iz Kraljeva, Kovačević i Lisinac upisao po 10. Na drugoj strani najviše poena su zabilježili Karhaneh i Senobar, po 8.

U B grupi utorak je slobodan dan, a u srijedu će se igrati mečevi drugog kola.

U premijernom meču grupe A, u Plocku, Lube je posle neočekivano velike borbe savladao domaćina turnira SKRA iz Belhatova, rezultatom 3:1, po setovima 25:21, 22:25, 25:21 i 27:25. Utakmica je postala zanimljiva tek posle preokreta Poljaka u drugom setu, a nakon vođstva Lubea 20:17.

Ipak, ekipa iz Ćivitanove vratila se na pobjednički kolosjek u trećem periodu, da bi u četvrtom, prepunom nervoze, umalo od gotovog napravio veresiju. Vodili su Italijani 24:20, da bi SKRA stigao do izjednačenja, zahvaljući greškama gostiju. Ipak, uslijedila je servis greška Vlazlija, a na kraju je šestu meč loptu u veliko slavlje ekipe Lubea pretvorio uspješnim blokom Bruno Rezende.

Kod italijana, najviše poena osvojio je Cvetan Sokolov 17, dok je Leal imao 16. Kapiten Dragan Stanković upisao je 4. Kod domaćina, Artur Šalpuk je osvojio 18 poena, a Marijuš Vlazli 17, ali uz čak 14 grešaka, a Ebadipur je zabilježio 16. Milan Katić nije ulazio u igru.

U preostalim mečevima, Rešovija je ostvarila veliku pobjedu i savladala Sadu Kruzeiro rezultatom 3:2 (23:25, 25:18, 25:23, 24:26, 17:15). Najefikasniji u Rešoviji bio je Tibo Rosar sa 22 poena, dok su se kod Sade Kruzeiro istakli Evandro sa 22 i Sander sa 21 poenom.

U poslednje završenom duelu prvog dana, Fakel Urengoj je nakon pet setova napravio senzaciju i savladao do sada neprikosnoveni Zenit iz Kazanja rezultatom 2:3 (23:25, 28:26, 25:21, 22:25, 11:15).  Najefikasniji u ekipi Fakel Urengoja bili su Udris  sa 22, Volkov sa 21 i Kljuka sa 20 poena, dok su se kod Zenita iz Kazanja istakli Ervin Ngapet i Mihajlov sa 19 i Anderson sa 17 poena.

U utorak se od 17:30 u derbiju sastaju Lube i Zenit, dok od 20:45 igraju SKRA i Fakel iz Novog Urengoja. Oba meča možete gledati u direktnom prenosu na SK 1.

izvor: Sport klub / FIVB