Banner

Kadetkinje otputovale za Tiranu na Balkansko prvenstvo

od Mirjana
147 pregleda

Ženska kadetska odbojkaška reprezentacija Crne Gore otputovala je za Tiranu, gdje će se od 18. do 22. juna takmičiti na U18 Balkanskom prvenstvu.

Naše odbojkašice će igrati u grupi B sa selekcijama Turske, Srbije i Moldavije, dok su u grupi A reprezentacije Albanije, Bugarske, Rumunije i Sjeverne Makedonije.

Kadetkinje će Balkansko prvenstvo otvoriti u utorak od 13 sati, utakmicom protiv Srbije, zatim će u srijedu igrati sa Moldavijom od 18h, a poslednjeg dana grupne faze izabranice selektora Mladena Miladinovića sastaće se sa Turskom od 13 časova.

“Nakon odrađenih priprema u Kolašinu, koje su protekle u najboljem redu, u utorak nas očekuje i prva utakmica. Iako se nalazimo u jakoj grupi gdje su ekipe Srbije i Turske glavni favoriti, smatram da su djevojke spremne i da ćemo u svakoj utakmici pružiti svoj maksimum kako bi ostvarili za nas što bolji rezultat”, kazao je selektor Miladinović.

Za Tiranu je otputovalo 14 odbojkašica, selektor Mladen Miladinović, pomoćni treneri Srđan Crnojački i Luka Bogojević, tim menadžer Darko Klasić, a na Balkanskom prvenstvu pravdu će dijeliti naš sudija Stefan Osmajić .

Konačni spisak U18 ženske odbojkaške reprezentacije Crne Gore za Balkansko prvenstvo:

Tehničari:

Kristina Vukčević (Budva)
Nađa Peković (Budućnost Volley)

Primači servisa:

Darja Popović (Budućnost Volley)
Sara Belojević (Budućnost Volley)
 Lina Milivojević (Akademija)
Elena Čolaković (Budva)

Srednji blokeri:

Lana  Rakočević (Budućnost Volley)
Anđela Ćinćur (Jedinstvo)
Staša Mitrović (Budva)

Korektori:

Andrijana Merdović (Jedinstvo)
Matea Kovačec (Gimnazijalac)
Klara Đukić (Budućnost Volley)

Libera:

Ivana Šebek (Jedinstvo)
Jovana Raketić (Galeb Liko Soho Group)

RASPORED UTAKMICA GRUPNE FAZE:

Utorak, 18. jun:

Srbija – CRNA GORA (13h)

Bugarska – Rumunija (15.30h)

Turska – Moldavija (18h)

Albanija – Sjeverna Makedonija (20.30h)

Srijeda, 19. jun:

Turska – Srbija (13h)

Sjeverna Makedonija – Rumunija (15.30h)

Moldavija – CRNA GORA (18h)

Albanija – Bugarska (20.30h)

Četvrtak, 20. jun:

CRNA GORA – Turska (13h)

Bugarska – Sjeverna Makedonija (15.30h)

Srbija – Moldavija  (18h)

Rumunija – Albanija (20.30h)

Povezani članci