Banner

Kadeti Budućnost voleja šampioni Crne Gore

od Mirjana
249 pregleda

Odbojkaši Budućnost voleja osvojili su titulu prvaka Crne Gore u kadetskoj konkurenciji za sezonu 2023/2024.

Izabranici Dejana Radića slavili su u finalu protiv Galeb Liko Soho Group-a rezultatom 3:0 (25:11, 25:15, 25:14), dok su u polufinalu bili bolji od Budve, takođe, bez izgubljenog seta 25:14, 25:8, 25:15. Drugo mjesto pripalo je Baranima, ekipi Galeba, a treće mjesto osvojila je ekipa Jedinstva iz Bijelog Polja.

Finalni turnir kadeta odigran je u nedjelju, 4. februara u organizaciji Odbojkaškog saveza Crne Gore i uz podršku Ministarstva sporta i mladih. Turnir je odigran u dvorani Gimnazije “Slobodan Škerović” u Podgorici.

Pehare i medalje ekipama uručio je Nikola Pješčić, komesar takmičenja OSCG.

Pojedinačne nagrade uručio je Nikola Kažić, direktor reprezentacija OSCG.

Za najboljeg igrača kadetskog prvenstva proglašen je Luka Lojić iz ekipe Budućnost volley.

Luka Lojić

Za najboljeg tehničara kadetakog prvenstva izabran je Luka Milošević iz ekipe Budućnost volley.

Luka Milošević

Za najboljeg primača servisa kadetskog prvenstva izabran je Vuk Stanojević iz ekipe Budućnost volley.

Vuk Stanojević

Za najboljeg srednjeg blokera kadetskog prvenstva izabran je Jovan Drešić  iz ekipe Galeb Liko Soho Group.

Jovan Drešić

Za najboljeg libera kadetskog prvenstva izabran je Nikola Rabrenović iz ekipe Galeb Liko Soho Group.

Nikola Rabrenović

U nastavku slijede rezultati sa odigranih turnira:

Finale:

Budućnost volley – Galeb Liko Soho Group 3:0 

(25:11, 25:15, 25:14)

Budućnost volley: Stanojević, Milošević, Lojić, Glomazić, Poleksić, A. Radić, Petričević, Vuković, F. Radić, Bulatović, Kovačević (libero). Trener: Dejan Radić.

Galeb Liko Soho Group: Marstijepović, Lukač, Marković, Nikaljević, Piskulić, Drešić, Karanikić, Božović, Antović, Ćulafić, Milatović, Rakočević, Rabrenović (libero), Knežević (libero). Trener: Vlade Jovanović.

Utakmica za 3. mjesto:

Budva – Jedinstvo 0:3

(16:25, 19:25, 20:25)

Budva: Gavrilović, F. Milosavljević, P. Milosavljević, Lakićević, Prenkočević, Milošević, , Marović, Tmušić (libero). Trener: Miljan Bošković.

Jedinstvo: Bošković, Konatar, Veličković, Šunjevarić, Aj. Kujović, Šebek, Rovčanin, Timotijević, Knežević, Am. Kujović Karadžić (libero), Mujović (libero). Trener: Dragan Mašković.

Polufinale:

Budućnost volley – Budva 3:0

(25:14, 25:8, 25:15)

Budućnost volley: Stanojević, Milošević, Lojić, Glomazić, Poleksić, A. Radić, Petričević, Vuković, F. Radić, Bulatović, Kovačević (libero). Trener: Dejan Radić.

Budva: Gavrilović, F. Milosavljević, P. Milosavljević, Lakićević, Prenkočević, Milošević, , Marović, Tmušić (libero). Trener: Miljan Bošković.

Galeb Liko Soho Group – Jedinstvo 3:1

(20:25, 25:11, 25:13, 25:21)

Galeb Liko Soho Group: Marstijepović, Lukač, Marković, Nikaljević, Piskulić, Drešić, Karanikić, Božović, Antović, Ćulafić, Milatović, Rakočević, Rabrenović (libero), Knežević (libero). Trener: Vlade Jovanović.

Jedinstvo: Bošković, Konatar, Veličković, Šunjevarić, Aj. Kujović, Šebek, Rovčanin, Timotijević, Knežević, Am. Kujović Karadžić (libero), Mujović (libero). Trener: Dragan Mašković.

Povezani članci