Banner

Juniorke Jedinstva šampionke Crne Gore

od Mirjana
281 pregleda

Odbojkašice Jedinstva osvojile su titulu prvaka Crne Gore u juniorskoj konkurenciji za sezonu 2023/2024.

Juniorke Jedinstva slavile su u finalu protiv Budućnost Volley-a rezultatom 3:2 (25:17, 25:18, 20:25, 21:25, 16:14), a do finala stigle su trijumfom u polufinalu protiv Akademije rezultatom 3:1 (25:16, 15:25, 25:23, 25:21). Drugo mjesto pripalo je ekipi Budućnost Volley iz Podgorice, a treće mjesto osvojila je ekipa Akademija iz Tivta.

Finalni turnir juniorki odigran je u subotu, 4. maja u organizaciji Odbojkaškog saveza Crne Gore i uz podršku Ministarstva sporta i mladih. Turnir je odigran u sportskoj sali SMŠ “Golubovci”.

Pehare i medalje ekipama uručio je Nikola Pješčić, komesar takmičenja OSCG.

Pojedinačne nagrade uručio je Marko Radusinović, selektor ženske juniorske reprezetnacije Crne Gore.

Za najbolju igračicu juniorskog prvenstva proglašena je Gordana Madžgalj iz ekipe Jedinstva.

Za najbolju tehničarku juniorskog prvenstva izabrana je Nađa Peković iz ekipe Budućnost Volley.

Za najboljeg primača servisa juniorskog prvenstva izabrana je Ivana Šebek iz ekipe Jedinstva.

Za najbolju srednju blokerku juniorskog prvenstva izabrana je Dunja Ćupić iz ekipe Akademije.

Za najbolju smečerku juniorskog prvenstva izabrana je Darja Popović iz ekipe Budućnost Volley.

Za najboljeg libera juniorskog prvenstva izabrana je Milica Veličković iz ekipe Jedinstva.

U nastavku slijede rezultati sa odigranog turnira:

FINALE:

Budućnost Volley – Jedinstvo 2:3

(17:25, 18:25, 25:20, 25:21, 14:16)

Budućnost Volley: Peković, Belojević, V. Đukić, L. Tošić, Labović, Lopičić, K. Đukić, Ćetković, Popović, Rakočević, J. Tošić (libero), Kavarić (libero). Trener: Luka Bogojević.

Jedinstvo: Magdelinić, L. Bojović, Bulatović, T. Merdović, A. Merdović, Dangubić, Ćinćur, Madžgalj, S. Bojović, Šebek, Balević, Rakonjac, Veličković (libero), Drobnjak (libero). Trener: Mladen Miladinović

UTAKMICA ZA 3. MJESTO:

Galeb Liko Soho Group – Akademija 0:3

(25:27, 15:25, 20:25)

Akademija: Anđelić, Merdović, Dević, Milivojević, Mitrović, Milošević, Medenica, Ćupić, Joksimović, Bulatović, Krunić (libero), Durutović (libero). Trener: Milan Marković.

Galeb Liko Soho Group: Radonjić, Miholjčić, Krivokapić, Lukić, Peruničić, Striković, Kasumović, Kosović, Laković, Pislulić, Arabelović, Glavanović, Raketić (libero), Kovačević (libero). Trener: Petar Koković.

REZULTATI POLUFINALA:

Jedinstvo – Akademija 3:1

(25:16, 15:25, 25:23, 25:21)

Jedinstvo: Magdelinić, L. Bojović, Bulatović, T. Merdović, A. Merdović, Dangubić, Ćinćur, Madžgalj, S. Bojović, Šebek, Balević, Rakonjac, Veličković (libero), Drobnjak (libero). Trener: Mladen Miladinović.

Akademija: Anđelić, Merdović, Dević, Milivojević, Mitrović, Milošević, Medenica, Ćupić, Joksimović, Bulatović, Krunić (libero), Durutović (libero). Trener: Milan Marković.

Galeb Liko Soho Group – Budućnost Volley 0:3

(17:25, 14:25, 11:25)

Galeb Liko Soho Group: Radonjić, Miholjčić, Krivokapić, Lukić, Peruničić, Striković, Kasumović, Kosović, Laković, Pislulić, Arabelović, Glavanović, Raketić (libero), Kovačević (libero). Trener: Petar Koković.

Budućnost Volley: Peković, Belojević, V. Đukić, L. Tošić, Labović, Lopičić, K. Đukić, Ćetković, Popović, Rakočević, J. Tošić (libero), Kavarić (libero). Trener: Luka Bogojević.

Povezani članci