Juniorke bolje od BiH

1K pregleda

Još jedan dramatičan meč odigrale su naše juniorke na kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo, koje se održavaju u Sarajevu, ali je ovog puta drugi susret F grupe završen trijumfom Crne Gore protiv Bosne i Hercegovine rezultatom 3:2 (25:23, 25:22, 23:25, 22:25, 15:11).

Imale su izabranice Zlatka Ćaćića priliku da susret dobiju maksimalnim rezultatom, koji bi im donio najmanje drugo mjesto u grupi, a u nekom dobrom spletu okolnosti možda i prvu poziciju,jer su, poslije sjajno odigrana prva dva seta, u trećem vodile 23:20. Tu prednost “crvene” su stekle poslije servisa Maše Dragojević, osvojivši tri uzastopna poena. Nažalost, do kraja tog dijela igre Crna Gora više nije osvojila poen, dok su domaće upisale pet uzastopnih na servis Snežane Manojlović i dobile set sa 25:23.

BiH je dobila i četvrti set, ali su Lara Jovović, Natalija Vlaović i drugarice imale snage, znanja i nerava da u finišu petog seta zaigraju najbolje, osvoje četiri poena, a rival samo jedan, i osvoje taj dio igre rezultatom 15:11, a time dobiju i meč.

Lara Jovović je utakmicu završila sa 24 poena, Natalija Vlaović sa 20, a Teodora Leovac je osvojila 12 poena. Kod domaćih, Zara Rendić je upisala 22 poena.

BiH i Švajcarska sjutra igraju posljednji meč u grupi. Crna Gora je u prvom susretu poražena od Švajcarske sa 3:2.

Bosna i Hercegovina – Crna Gora 2:3

(23:25, 22:25, 25:23, 25:22, 11:15)

Sarajevo – Arena “Hills” Ilidža. Gledalaca: 500. Sudije: Cevril Ebu Kaja (Turska) i Eleni Danilidu (Grčka).

Bosna i Hercegovina: Terzić 9, Lažetić 1, Katalina 8, Maslo, Brašnić (libero), Buljubašić 9, Manojlović 7, Rendić 22, Koprivica (libero), Kovačević 7, Nuhbegović 5, Klopić 4.

Crna Gora: Madžgalj (libero), Krivokapić 1, Rudan, Krunić (libero), Vlaović 20, Jovović 24, Dragojević 6, Davidović, Krgović, Božović, Leovac 12, Ražnatović 4.