Banner

Juniori Jedinstva šampioni Crne Gore

od Mirjana
787 pregleda

Odbojkaši Jedinstva osvojili su titulu prvaka Crne Gore u juniorskoj konkurenciji za sezonu 2022/2023.

U nedjelju, 28. maja u organizaciji Odbojkaškog saveza Crne Gore i uz podršku Ministarstva sporta i mladih, odigran je drugi turnir za juniore u konkurenciji odbojkaša u sali Gimnazije “Slobodan Škerović” u Podgorici.

Nakon odigrana dva turnira i formiranja konačne tabele juniori Jedinstva iz Bijelog Polja osvojili su prvo mjesto, drugo mjesto osvojili su juniori Budućnost volley-a iz Podgorice, dok je treće mjesto pripalo juniorima Galeb Liko Soho Group-a iz Bara.

Pehar šampionu kao i zlatne medalje, ekipi Jedinstva, uručio je Nikola Kažić, direktor reprezentacija OSCG.


Pehar za drugo mjesto i srebrne medalje, ekipi Budućnost volley-a, uručio je Nikola Kažić, direktor reprezentacija OSCG.


Pehar za treće mjesto i bronzane medalje, ekipi Galeb Liko Soho Group-a, uručio je Nikola Kažić, direktor reprezentacija OSCG.

Pojedinačne nagrade uručio je Miloš Marković, selektor muške juniorske reprezentacije Crne Gore.

Za najboljeg igrača juniorskog prvenstva proglašen je Milan Rovčanin iz ekipe Jedinstva.

Za najboljeg tehničara juniorskog prvenstva izabran je Avram Božović iz ekipe Budućnost volley-a.

Za najboljeg primača servisa juniorskog prvenstva izabran je Lazar Cimbaljević iz ekipe Jedinstva.

Za najboljeg srednjeg blokera juniorskog prvenstva izabran je Nikola Đurović iz ekipe Jedinstva.

Za najboljeg libera juniorskog prvenstva  izabran je Aleksa Radić iz ekipe Budućnost volley-a.

U nastavku slijede rezultati drugog turnira:

Top volley – Budva 2:0 (25:20, 25:18)

Top volley: Vukčević, B. Jaćimović, U. Jaćimović, Šljivančanin, Živković, Joksimović, Fatić, Varagić, Mašković (libero), Laković (libero). Trener Popović.

Budva: Gavrilović, F. Milosavljević, P. Milosavljević, Lakićević, Rađenović, Tučević, Milašević, Krivokapić, Papakostas, Prenkočević, Marović (libero). Trener Ćaćić.

Galeb Liko Soho Group – Budućnost volley 1:2 (8:25, 26:24, 13:15)

Galeb Liko Soho Group: Marstijepović, Lukač, Bigović, Strahinja, Drešić, Lojić, Božović, M. Milić, Ramović, Čobrenović, Piskulić, F. Milić (libero). Trener Jovanović.

Budućnost volley: Božović, Stanojević, Mašković, Silajdžić, Milošević, F. Radić, Poleksić, Perunović, Ognjanović, Petričević, Bulatović, Tomović, A. Radić (libero), Miličković (libero). Trener Bošković.

Budva – Jedinstvo 0:2 (10:25, 10:25)

Budva: Gavrilović, F. Milosavljević, P. Milosavljević, Lakićević, Rađenović,Tučević, Milašević, Krivokapić, Papakostas, Prenkočević, Marović (libero). Trener Ćaćić.

Jedinstvo: Cimbaljević, Šunjevarić, Đurović, Ćatović, Rovčanin, Konatar, Femić, Petrović, Rakonjac, Šebek (libero), Bošković (libero). Trener Prebiračević.

Top volley – Galeb Liko Soho Group 0:2 (13:25, 12:25)

Top volley: Vukčević, B. Jaćimović, U. Jaćimović, Šljivančanin, Živković, Joksimović, Fatić, Varagić, Mašković (libero), Laković (libero). Trener Popović.

Galeb Liko Soho Group: Marstijepović, Vujošević, Bigović, Strahinja, Drešić, Lojić, Božović, M. Milić, Ramović, Čobrenović, Piskulić, F. Milić (libero), Lukač (libero). Trener Jovanović.

Jedinstvo – Budućnost volley 2:0 (25:18, 25:23)

Jedinstvo: Cimbaljević, Šunjevarić, Đurović, Ćatović, Rovčanin, Konatar, Femić, Petrović, Rakonjac, Šebek (libero), Bošković (libero). Trener Prebiračević.

Budućnost volley: Božović, Stanojević, Mašković, Silajdžić, Milošević, F. Radić, Poleksić, Perunović, Laković, Petričević, Radulović, Tomović, A. Radić (libero), Kovačević (libero). Trener Bošković.

Povezani članci