Banner

Juniori Jedinstva šampioni Crne Gore

od Mirjana
466 pregleda

Odbojkaši Jedinstva osvojili su titulu prvaka Crne Gore u juniorskoj konkurenciji za sezonu 2023/2024.

Juniori Jedinstva slavili su u finalu protiv Budve nakon maratona rezultatom 3:2 (19:25, 25:21, 23:25, 25:16, 15:8), a do finala stigli su pobjedom u polufinalu protiv Budućnost volley-a, takođe, nakon pet setova 3:2 (25:27, 25:23, 25:22, 20:25, 15:13).  Drugo mjesto pripalo je Budvanima, a treće mjesto osvojila je ekipa Budućnost volley.

Finalni turnir juniora odigran je u nedjelju, 11. februara u organizaciji Odbojkaškog saveza Crne Gore i uz podršku Ministarstva sporta i mladih. Turnir je odigran u dvorani “Verde Complex” u Podgorici.

Pehare i medalje ekipama uručio je Nikola Pješčić, komesar takmičenja OSCG.

Pojedinačne nagrade uručio je Nikola Kažić, direktor reprezentacija OSCG.

Za najboljeg igrača juniorskog prvenstva proglašen je Srđan Petrović iz ekipe Jedinstva.

Srđan Petrović

Za najboljeg tehničara juniorskog prvenstva izabran je Avram Božović iz ekipe Budućnost volley.

Avram Božović

Za najboljeg primača servisa juniorskog prvenstva izabran je Vasilije Milenković iz ekipe Budva.

Vasilije Milenković

Za najboljeg srednjeg blokera juniorskog prvenstva izabran je Uroš Konatar iz ekipe Jedinstva.

Uroš Konatar

Za najboljeg libera juniorskog prvenstva izabran je Pavle Bošković iz ekipe Jedinstva.

Pavle Bošković

U nastavku slijede rezultati sa odigranog turnira:

FINALE:

Budva – Jedinstvo 2:3

(25:19, 21:25, 25:23, 16:25, 8:15)

Budva: Gavrilović, F. Milosavljević, Bigović, Lakićević, Rađenović, Prenkočević, Milašević, Milenković, P. Milosavljević, Tmušić (libero), Marović (libero). Trener: Miljan Bošković.

Jedinstvo: Cimbaljević, Šunjevarić, Đurović, Rovčanin, Konatar, Šebek, Petrović, Kujović, Ćatović, Bošković (libero), Kadžić (libero). Trener: Darko Prebiračević.

UTAKMICA ZA 3. MJESTO:

Galeb Liko Soho Group – Budućnost volley 0:3 

(23:25, 15:25, 17:25)

Galeb Liko Soho Group: Lukač, Matković, Piskulić, Martinović, Drešić, Karanikić, Božović, Ramović, Ćulafić, Milatović, Rabrenović (libero). Trener: Vladan Jovanović.

Budućnost volley: Stanojević, Lojić, Božović, Kovačević, Glomazić, Poleksić, A. Radić, Petričević, Vuković, F. Radić, Bulatović, Milošević (libero). Trener Bojan Radović.

REZULTATI POLUFINALA:

Budućnost volley – Jedinstvo 2:3

(27:25, 23:25, 22:25, 25:20, 13:15)

Budućnost volley: Stanojević, Lojić, Božović, Kovačević, Glomazić, Poleksić, A. Radić, Petričević, Vuković, F. Radić, Bulatović, Milošević (libero). Trener Bojan Radović.

Jedinstvo: Cimbaljević, Šunjevarić, Đurović, Rovčanin, Konatar, Šebek, Petrović, Kujović, Ćatović, Bošković (libero), Kadžić (libero). Trener: Darko Prebiračević.

Galeb Liko Soho Group – Budva 0:3

(18:25, 20:25, 18:25)

Galeb Liko Soho Group: Lukač, Matković, Piskulić, Martinović, Drešić, Karanikić, Božović, Ramović, Ćulafić, MIlatović, Rabrenović (libero). Trener: Vladan Jovanović.

Budva: Gavrilović, F. Milosavljević, Bigović, Lakićević, Rađenović, Prenkočević, Milašević, Milenković, P. Milosavljević, Tmušić (libero), Marović (libero). Trener: Miljan Bošković.

 

Vasilije Milenković
Srđan Petrović
Pavle Bošković

Povezani članci