Jovović, Peruničić i Strugar vodili svoje timove do trijumfa, Pavićević odličan u porazu Vante

od Mirjana
290 pregleda

U Sportklub ligi Slovenije, novu pobjedu upisali su odbojkaši Đorđe Jovović i Nemanja Peruničić sa ekipom Triglava. U 13. kolu Triglav je bio bolji u gostima od Fužinara 3:0, a naši reprezentativci imali su zapažen učinak sa 21, odnosno 11 poena.

Korektor Milutin Pavićević porazima je završio polusezonu sa finskom Vantom. U porazu od Betseta maksimalnim rezultatom Pavićević je osvojio osam poena, dok je prvi dio sezone zaključio sa 24 upisana poena u porazu od Tikerita rezultatom 3:1.

Najefikasniji u devetoj pobjedi zaredom Milas Beledijea bio je reprezentativni korektor Bojan Strugar, koji je predvododio svoj tim sa 13 poena u trijumfu nad Fenerbahčeom 3:0 u Prvoj ligi Turske.

Dvocifren je bio i Marko Bojić u dresu Al Džazire koja je poražena od Al Aina 3:1. Na ovoj utakmici crnogorski odbojkaš osvojio je 11 poena.

Dobru partiju imao je i srednji bloker Blažo Milić u trijumfu Mladosti u 11. kolu Superlige Hrvatske. Mladost je bila bolja od Marsonije 3:1, a Milić je zabilježio 10 poena. U ovom kolu, slavio je i Vukašin Cimbaljević sa Ribola Kaštelom nad Varaždinom 3:1.

Pobjedom je takmičarsku godinu završio i srednji bloker Luka Babić. Ekipa Žitiči Polesja pobijedila je Bukavina Cernivci maksimalnim rezultatom, a doprnos pobjedi dao je Babić sa osam osvojenih poena.

Prvi poraz u sezoni upisao je Katar, tim selektora muške seniorske reprezentacije Ivana Joksimovića. Poraz je uslijedio poslije velike borbe od pet setova 3:2. Libero ekipe Andrija Joksimović igrao je u četvrtom i petom setu, dok je tehničar Marko Joksimović igrao u 2. i 3. setu, a utakmicu završio bez poena.

Ekipa Sepahan, trenera Balše Radulovića, upisala je pobjedu službenim rezultatom protiv Urmije u Iranu, koja se na teren nije pojavila zbog finansijskih  problema u klubu.