Jovović, Peruničić i Strugar uspješni, Bojić odličan u porazu Al Džazire

od Mirjana
312 pregleda

Đorđe Jovović i Nemanja Peruničić još jednom su bili odlični u pobjedi Triglava. Jovović je upisao 21 poen i prvi je na listi poentera slovenske lige sa 259 poena, dok ga je Peruničić pratio sa 12 poena u pobjedi nad ekipom Alpacen Kanal u gostima rezultatom 1:3 (25:18, 23:25, 22:25, 20:25).

U Emiratima, uprkos dobroj partiji reprezentativca Marka Bojića koji je zabilježio 17 poena, njegova Al Džazira poražena je od Šababa nakon pet setova 3:2 (25:17, 22:25, 25:21, 23:25, 17:15).

Osmu pobjedu u nizu upisali su korektor Bojan Strugar i turski Milas Beledije. U novom trijumfu, Strugar je upisao 9 poena, a savladana je ekipa Kagitspora u gostima maksimalnim rezultatom.

U 10. kolu Superlige Hrvatske, Blažo Milić je upisao dva poena u pobjedi Mladosti nad Rijekom 3:1 (25:14, 24:26, 25:23, 25:13), a u okviru istog kola slavili su Vukašin Cimbaljević i Ribola Kaštela nad ekipom Medicinar Trnje, maksimalnim rezultatom.

Ribola Kaštela je imala polovičan učinak na drugom turniru MEVZA lige. Cimbaljević i saigrači su slavili protiv Kamorna rezultatom 3:1, gdje je naš internacionalac igrao u prva dva seta bez osvojenog poena, dok je četiri poena osvojio u porazu od Spartaka rezultatom 3:0.

Milutin Pavićević je bio dvocifren, sa 10 poena u porazu Vante u gostima od Valepa 3:0 (25:20, 25:19, 25:23).

Dvije pobjede zaredom upisao je Katar, pod vođstvom Ivana Joksimovića, selektora muške seniorske reprezentacije Crne Gore. Katar je slavio protiv Al Vakraha maksimalinm rezultatom u gostima, Marko i Andrija Joksimović igrali su u drugom i trećem setu, dok u pobjedi Katara nad Al Gharafom rezultatom 3:1, libero Andrija je odigrao cijelu utakmicu, a Marko  nije ulazio u igru.

Balša Radulović i Sepahan nastavljaju da ostvaruju odlične rezultate u Iranu. Novu pobjedu u nizu upisao je Sepahan u gostima nad Azadshahrom bez izgubljenog seta (25:21, 26:24, 25:21).