Japan, SAD i Turska po tri pobjede

398 pregleda

Japanke su i treći meč završile bez izgubljenog seta. Posle Kine i Tajlanda maksimalnim rezultatom savladana je Južna Koreja 25:18, 25:18 i 27:25. Zahvaljujući tom učinku nalaze se na prvom mjestu jedinstvene tabele, dok je Južna Koreja doživjela i drugi poraz i trenutno je na diobi 10. mjesta sa Dominikanskom Republikom, koja je u ovom kolu u duelu dvije ekipe bez pobjede savladala Kanadu 3:1.

Maksimalne tri pobede, ali i maksimalnih devet bodova imaju i odbojkašice SAD. Poslije pobjeda u tri seta nad Dominikanskom Republikom i Kanadom na red je došao okršaj protiv Brazila, koji je takođe imao dvije pobjede. Na kraju Amerikanke su slavile u četiri seta 25:17, 25:19, 23:25 i 25:22. SAD su druge, gotovo poravnate sa Japanom, samo što imanju taj jedan izgubljen set. Brazil je na diobi petog mjesta sa Kinom, koja je savladala u ovom kolu Tajland u tri seta, pošto obje ekipe imaju skor 2-1 i po šest bodova. Skor 2-1 ima i Holandija koja je u ovom kolu savladala Rusiju 3:1, ali za razliku od Brazila i Kine ima sedam bodova i zbog toga je usamljena na četvrtom mestu.

Holandija predvodi ekipe koje su doživjele makar jedan poraz, a ispred sa samo bodom na trećem mestu je Turska, koja ima sve tri pobede, ali je jedan meč riješila tek poslije pet setova i zato ima bod manje od vodećeg tandema. Sada je savladala Poljsku u četiri seta 25:23, 25:27, 25:23, 25:20. Poljakinje su na 12. mjestu sa skorom 1-2, ali i samo dva boda, za razliku od Južne Koreje i Dominikanske Republike koje imaju po tri boda.

U preostalom meču dana Njemačka je poslije startnog poraza od Rusije savladala prvo Holandiju, a sada i Belgiju u tri seta 25:20, 25:19, 25:13.

Danas, takođe u Riminiju, počinje Liga nacija za muškarce, a za naše prostore najzanimljiviji duel igra se od 15 časova između Srbije i Slovenije.