ITALIJA Milano iznenadio Trentino, Modena lako do pobjede, povreda Sokolova

od admin
287 pregleda

Ekipa Revivre Milana iznenadila je na startu šampionata ekipu Trentina.

Andrea Đani je još jednom pokazao o kakvom se odbojkaškom stručnjaku radi, a svoj novi klub vodio je do pobjede u Trentu rezultatom 3:2 (25-22, 20-25, 25-20, 19-25, 15-13). Korektor Abdel Azis bio je najbolji pojedinac meča sa 26 poena (4 asa), a kod Trentina Filipo Lanca imao je 18 poena.

Lube je odbranu titule započeo pobjedom nad Vibo Valentiom nakon četiri seta rezultatom 3:1 (25-23, 25-22, 22-25, 25-23), ali mrlju na meč ostavila je povreda Cvetana Sokolova u prvom setu i on se do kraja meča nije vraćao u igru. Huantorena je osvojio 20 poena, a korektor Viba Bendžamin Peč osvojio je 16 poena.

Aleksandar Atanasijević je sa 16 poena predvodio je Peruđu do pobjede nad Padovom 3:0, dok je Đulio Sabi sa 15 poena bio najbolji pojedinac Modene u pobjedi nad Kastelanom Grote 3:0.

Saša Starović je imao odličan učinak od 22 poena u duelu njegove Latine sa favorizovanom Veronom. Latina je uspjela da “otkine” set Veroni, koja je slavila 2:3.