I liga (M): Budućnost Capital Plaza – Jedinstvo Bemax 1:3 (FOTO)

od Jelena
336 pregleda

Sjajna odbojkaška predstava večeras u dvorani Univerziteta pred više od 300 gledalaca u duelu do sada neporaženih ekipa u prvenstvu. U prvom setu ekipe su se smjenivale u vodstvu a prvi put je Budućnost napravila dva poena prednosti na 13:11, da bi Jedinstvo na servis Bojića preokrenulo na 13:16. O požrtvovanosti domaće ekipe najbolje govore povrede Jelića i libera Vlahovića. Gosti stižu do 19:15 što tjera Radulovića da traži tajm aut, a zatim i da u igru uvede Peruničića umjesto Vidića. Strpljivom igrom i sa 2 bloka Šćepanovića koji je zamijenio Jelića, domaći stižu do 21:21 a Vlahović donosi prednost as servisom. Orgomnom željom i prelijepom igrom Budućnost osvaja prvi set rezultatom 25:23. U drugom setu se igralo poen za poen osim što je tehničar gostiju Kuburović u dva navrata pravio serije od po 3 servisa. Budućnost kao da je prestala da igra nakon tehničkog tajm auta pa se Jedinstvo odvojilo na 12:15 a zatim i na 14:20. Nisu Budućnosti pomogli ni tajm auti ni izmjene, Bošković umjesto Pavićevića i Vidić umjesto Peruničića jer je Delić sjajnom serijom servisa donio nedostižnu prednost gostima za 15:25 i izjednačenje u setovima na 1:1. Treći set je bio gotovo preslikan od drugog jer je Budućnost na tehničkom tajm autu vodila 12:11 a na kraju izgubila 16:25. Četvrti set je Jedinstvo dominiralo u svim elementima i od starta uvećavala prednost za konačnih 14:25 i 1:3 u setovima. Bez obzira na poraz svojih ljubimaca domaća publika je ipak zadovoljna napustila dvoranu jer je vidjela koliki potencijal posjeduje mlada ekipa Budućnosti i sa kojom željom su se suprotstavili prošlogodišnjem osvajaču duple krune.

Budućnost Capital Plaza – Jedinstvo Bemax 1:3 ( 25:23, 15:25, 16:25, 14:25 )

Univerzitetska dvorana Podgorica. Gledalaca oko 300. Sudije: Janjević B. (Podgorica) i Beljkaš P. (Bar).

Budućnost Capital Plaza: Vlahović B., Peruničić, Hadžisalihović, Šćepanović, Radović N., Dubak, Bošković, Vlahović I., Jelić, Vidić, Radović B., Zvicer, Pavićević. Trener: Balša Radulović.

Jedinstvo Bemax: Kuburović, Vukić, Delić, Popović, Kojović, Bulatović, Bugarin, Đuretić, Tomić, Mađunkov, Bojić. Trener: Darko Prebiračević.