Herceg Novom set protiv Asteriksa

od Mirjana
526 pregleda

U prvoj utakmici 1/16 finala CEV Čelendž kupa, odbojkašice Herceg Novog pretpjele su poraz na domaćem terenu od belgijskog Asteriksa rezultatom 1:3 (16:25, 19:25, 25:23, 20:25).

Gošće su prva dva seta riješile u svoju korist za vođstvo 0:2, ali su Novljanke osvojile treći set i smanjile prednost Asteriksa (1:2). Velika borba viđena je u četvrtom setu, odbojkašice Herceg Novog nisu iskoristile šansu za izjednačenje, pa su Belgijanke  upisale pobjedu u prvoj utakmici (1:3) šesnaestine finala.

Sjajnu partiju u domaćem timu pružila je Tatjana Bokan sa 23 osvojena poena, a pratila je Milena Burzanović sa 10 osvojenih poena. U timu Asteriksa najbolja je bila Nova Maring (23).

Revanš utakmica odigraće se 21. decembra u Belgiji.

Herceg Novi – Asteriks 1:3

(16:25, 19:25, 25:23, 20:25)

Herceg Novi – Sportski centar “Igalo”. Sudije: Moula (Grčka) i Person (Švedska).

Herceg Novi: Bokan 23, Burzanović 10, Čabonenko 4, Stanimirović (libero), Labović (libero), Tvrdišić, Boban 2, Dragović, Tuševljak, Balai 8, Luitkova, Lisičić, Bektereva 4, Najdić 2.

Asteriks: Neufkens, Koulberg 12, Thierens, Overwater 12, Maring 23, Cos 7, Staragier 9, Gilson, Krenicky 7, Debouck 2, Wouters, Rampelberg (libero).