Herceg Novom gradski derbi, Akademija slavila u Podgorici

Odbojkašicama Gimnazijalca pripao derbi začelja

od Mirjana
515 pregleda

U derbijima na domaćem terenu slavili su Herceg Novi i Gimnazijalac maksimalnim rezultatom, dok je derbi u Podgorici pripao gošćama, odbojkašicama Akademije nakon četiri seta. Maksimalne pobjede upisali su i Luka Bar i Galeb Liko Soho Group u 13. kolu EPCG Superlige odbojkašica.

Gradski derbi u Igalu pripao je Herceg Novom protiv Albatrosa rezultatom 3:0 (25:11, 25:11, 25:13). Sa 17 osvojenih poena Tatjana Bokan je bila najbolja u redovima domaćina, 15 je osvojila Diana Balai, a 11 Milena Burzanović. U dresu Albatrosa šest poena osvojila je Olha Pavišluk, a pet Anđela Kukobat. Odbojkašice Herceg Novog usmile su se na vrhu tabele sa maksimalnim brojem bodova  39, bez izgubljenog seta. Albatros je četvrti sa 31 bodom kao i Galeb Liko Soho Group (3) sa istim skorom 10 pobjeda i tri poraza. Luka Bar ima poraz manje pa je na tabeli ispred Galeba i Albatrosa sa identičnim brojem bodova.

Akademija je slavila u Podgorici protiv Morače rezultatom 1:3 (13:25, 25:21, 15:25, 17:25). Morača je bez problema osvojila prvi set, ali je uslijedio preokret Akademije koja je naredna tri seta riješila u svoju korist za peto mjesto na tabeli. Obje ekipe imaju po 16 bodova, dok Akademija ima pobjedu više od Morače (6). Majda Čakar sa 19 osvojenih poena, Anastasija Anđelić sa 15 i Anja Popović sa 12 osvojenih poena vodile su Tivćanke do pobjede. Još jednu odličnu partiju pružila je Lara Jovović sa 21 osvojenim poenom za ekipu Morače.

Odbojkašice Galeb Liko Soho Group-a slavile su maksimalnim rezultatom protiv Jedinstva 3:0 (25:12, 25:12, 25:11). Galeb je na trećem mjestu sa tri poraza, Jedinstvo ima skor tri pobjde i 10 poraza. Kod domaćih najviše poena osvojila je Marija Bojić (13), u ekipi Jedinstva istakla se Gordana Madžgalj sa sedam poena.

U petak, odbojkašice Gimnazijalca upisale su prvu, veoma bitnu pobjedu savladavši Mediteran rezultatom 3:0 (25:22, 25:21, 28:26) u derbiju začelja. Iako Kotoranke sada imaju pet bodova, Mediteran je ispred na tabeli sa četiri boda i pobjedom više. Ana Gavranović (13) i Danijela Kilibarda (10) bile su najefikasnije u pobjedničkom timu, kod gošći uobičajno najbolja bila je Vanja Matunović sa 22 osvojena poena.

U Topolici je slavila i Luka Bar bez problema pred domaćom publikom protiv Budućnost volley-a rezultatom 3:0 (25:13, 25:21, 25:16). Sa samo dva poraza Luka Bar je zauzela drugo mjesto na tabeli (31 bod), Budućnost volley (7) ima četiri pobjede i devet poraza. Anastasia Petričenko osvojila je 16 poena u pobjedničkom timu, a pratila je Nevena Vidojević sa devet poena. Na drugoj strani, po sedam poena osvojile su Darja Popović i Aleksandra Davidović, šest je osvojila Mileva Magdelinić, a pet Teodora Stanković.