Herceg Novi zakazao novo finale sa Lukom Bar

Mlade odbojkašice Budućnosti pružile dobru partiju i umalo "otkinule" set neprikosnovenim Novljankama

od Mirjana
132 pregleda

Odbojkašice Herceg Novog plasirale su se u finale plej ofa EPCG Superlige nakon što su i u drugoj utakmici polufinala slavile večeras protiv Budućnost Volley-a rezultatom 3:0 (26:24, 25:16, 25:18).

Mladi sastav trenera
Luke Bogojevića pružio je odličan otpor Herceg Novom, posebno u prvom setu. Odbojkašice Budućnosti su vodile tokom cijelog seta, u dva navrata i sa šest razlike (14:8 i 15:9), pa čak i dvije set lopte na 24:22, ali je iskustvo aktuelnog šampiona presudilo i Herceg Novi je uspio da ostane bez izgubljenog seta (24:26).

Parirala je Budućnost i u drugom i trećem setu izabranicama Milorada Krunića, imala i prednost četiri poena u drugom (8:4), ali je aktuelni šampion uspio da taj set, kao i treći, riješi u svoju korist.

U pobjedničkom timu, najefikasnija je bila kapitenka Ralitsa Vasileva sa 14 poena, 11 je upisala korektorka Dijana Vuković, a 10 Maria Vonogova. Kod domaćih, najviše poena osvojila je Anđela Kukobat (11), dok su po 5 osvojile Viktoria Đukić, Mileva Magdelinić, Milena Ćetković i Lana Rakočević.

Herceg Novi će u finalu plej ofa EPCG Superlige igrati protiv Luke Bar, koja je u polufinalnom duelu bila bolja od Morače, takođe u dva meča. Finalna serija startuje 23. aprila, a igra se na tri dobijene utakmice.

Budućnost Volley – Herceg Novi 0:3

(24:26, 15:25, 18:25)

Podgorica – sala Medicinske škole. Gledalaca: 150. Sudije: Dragana Vučinić i Nevena Terzić.

Budućnost Volley: Peković, Belojević 1, V. Đukić 5, Magdelinić 5, Stanković (libero), Lopičić, Čičić, Kukobat 11, Orlandić, K. Đukić, Ćetković 5, Tošić (libero), Popović 2, Rakočević 5.

Herceg Novi: Vonogova 10, Cenović (libero), Vasileva 14, Čabonenko 3, Jovović, Labović (libero), Tvrdišić 3, Vuković 11, Dragović, Tuševljak 1, Balai 1,  Jakušina 1, Lisičić 3, Jonjev 4.