Herceg Novi nastavlja takmičenje u Evropi

od Mirjana
681 pregleda

Ekipa Herceg Novog savladala je lako norveški Tromso i u revanš utakmici CEV Čelendž kupa rezultatom 3:0 (25:10, 25:15, 25:12) za plasman u šesnaestinu finala ovog evropskog takmičenja.

Pobjednika u ovom susretu Novljanke nisu dovodile u pitanje, pa su maksimalnim rezultatom slavile za manje od sat vremena. U 1/16 finala Čelendž kupa Herceg Novi odmjeriće snage sa belgijskim Asteriksom.

Najbolja u timu Herceg Novog bila je Tatjana Bokan sa 11 osvojenih poena, a pratila je Diana Balai sa devet osvojenih poena.

Tromso – Herceg Novi 0:3

(10:25, 15:25, 12:25)

Herceg Novi – SC “Igalo”. Sudije: Rejaeyan (Francuska) i Apanowicz (Njemačka)

Tromso: A. Stavem 1, Bertelsen, Nilsen, Groenendijk 5, Rones (libero), Morkved 2, Buktenes (libero), Johansen 1, Redse-Arset , Hakstad 2, Zachariasen, Dahl-Sugurdsen 2, Eiril , H. Stavem 1.

Herceg Novi: Bokan 11, Burzanović 8, Čabonenko 5, Stanimirović 4, Labović (libero), Tvrdišić, Boban 3, Dragović (libero), Tuševljak 4, Balai 9, Matsumoto, Luitkova 3, Lisičić 1, Bektareva 4.