Herceg Novi i Luka Bar na korak od finala

od Mirjana
136 pregleda

Odbojkašice Herceg Novog i Luke Bar slavile su maksimalnim rezultatima u prvim susretima polufinala plej ofa EPCG Superlige.

Herceg Novi je savladao Budućnost Volley 3:0 (25:18, 25:19, 25:17) i opravdao ulogu favorita u ovom meču. Izabranice Milorada Krunića nastavile su pobjednički niz bez izgubljenog seta, svoje šanse Budućnost će tražiti na domaćem terenu u revanš utakmici.

Najbolja u domaćem sastavu bila je Daria Čabonenko sa 12 osvojenih poena, na drugoj strani 10 je upisala Anđela Kukobat.

Luka Bar je “odbranila” domaći teren i takođe slavila bez izgubljenog seta 25:15, 25:10, 27:25, u drugom polufinalnom susretu. “Sirene” su prva dva seta riješile bez problema, dok je najneizvjesnije bilo u trećem koji je na kraju pripao Barankama. Druga utakmica igra se na terenu Morače u Podgorici.

Tim Vladimira Milačića do pobjede su vodile kapitenka Dušanka Petrović sa 15 poena i Vitoria Aieska sa 14. Kod gostiju najefikasnija je bila Anastasija Krgović sa 11 poena.

Herceg Novi – Budućnost Volley 3:0

(25:18, 25:19, 25:17)

Herceg Novi – SC “Igalo”. Gledalaca:100. Sudije: Milana Bulatović i Predrag Beljkaš.

Herceg Novi: Vongova 7, Cenović (libero), Vasileva 8, Čabonenko 12, Jovović, Labović (libero), Tvrdišić 3, Vuković 6,  Dragović, Tuševljak, Balai 5, Jakušina 9, Lisičić, Jonjev 4. Trener: Milorad Krunić.

Budućnost Volley: Peković, Belojević 3, V. Đukić 3, Magdelinić 4, Stanković (libero), Lopičić, Čičić,  Kukobat 10, Orlandić 1, K. Đukić, Ćetković 2, Tošić (libero), Popović 6, Rakočević 3. Trener: Luka Bogojević.

Luka Bar – Morača 3:0

(25:15, 25:10, 27:25)

Bar – SC “Topolica”. Gledalaca:80. Sudije: Branko Batizić i Jelena Mitrović.

Luka Bar: Petrović 15, Knežević, Kovač (libero), Šlestar 1, Pepđonović 8, Aieska 14, Kuburović, Nikezić, Kruta 5, Božović 6, Tvrdišić (libero). Trener: Vladimir Milačić.

Morača: Jašović (libero), Milić (libero), Koprivica, M. Popović, Globarević 1, Laković, Rudan 5, N. Popović 2, Bogojević, Jovanović, Krgović 11, Davidović 4, Radusinović 4. Trener: Marko Blagojević.