Gojko Ćuk odličan u prvenstvu Francuske

od Redakcija
363 pregleda

U prvenstvu Srbije Aleksandar Minić je pružio još jednu odličnu partiju i predvodio svoj tim (Vojvodina) do pobjede od 3:1 u gostima protiv Spartaka Ljiga. Osvojio je 21 poen od čega 1 blok, bio je najbolji igrač utakmice.

U polufinalu Kupa Argentine Personal Bolivar našeg Miloša Ćulafića je kod kuće savladao Lomas 3:2, i tako se plasirao u finale argentinskog kupa.

Vojin Ćaćić je u prvenstvu Irana sa svojim Mizan Khorasan došao do druge pobjede u prvenstvu, nad Shahrdari Zahedan od 3:0.

Ljubinje je upisalo prvu pobjedu u prvenstvu Bosne i Hercegovine savladavši u gostima Jedinstvo Brčko nakon 5 setova, Milenko Dangubić iako još uvijek povrijeđen predvodio je svoj tim.

Dejan Čabarkapa sa Salonit Anhovo poražen je kod kuće od Pomgrad rezultatom 1:3 u prvenstvu Slovenije.

Orestiadas je upisala novi poraz kod kuće razočaravši domaće navijače ne osvojivši ni set protiv Iraklis, Blažo Milić osvojio je 5 poena od čega 2 bloka, a u drugom setu u igru je ušao i povrijeđeni Marko Vukašinović i osvojio 1 poen iz napada i tri puta servirao ali to nije pomoglo ekipi. Foinikas Syroy bio je bolji od Olympiakos sa 3:2 a Božidar Ćuk nije imao svoje veče osvojivši 7 poena od čega 1 blok.

U turskom prvenstvu Halkbank je u gostima savladao Besiktas sa 3:1 a Marko Bojić ponovo nije bio u sastavu.

U prvenstvu Francuske Gojko Ćuk bio je sjajan u pobjedi Chaumont nad Nantes sa 3:2 osvojivši 14 poena od čega 5 blokova, ovaj meč odigran je u petak a svi ostali mečevi su odloženi.

U prvenstvu Azerbejdžana Telecom Baku Ksenije Ivanović je poražen 3:1 od Azerrail Baku. Ona je osvojila 10 poena od čega 2 asa.

Tongeren Tijane Jakić upisao je još jednu pobjedu u šampionatu Belgije ovog puta kod kuće je savladan Oudegem maksimalnim rezultatom.

Andrea Laković nije ulazila u igru u pobjedi USC Muncter 3:1 u gostima na Aachen u prvenstvu Njemačke.

Ana Otašević odigrala je samo jedan ipo set osvojivši 7 poena od čega 3 bloka u porazu Rzeszow na gostovanju Bielsko Biala sa 3:0 u poljskom šampionatu.

U prvenstvu Rumunije Nikoleta Perović (20 poena, 4 asa i 2 bloka) sa Targu Mures upisala je ubjedljivu pobjedu nad Rapid Bucuresti dok je Jelena Cvojović (14 poena) sa Penicilina Iasi u gostima poražena 3:1 od Paitra Neamt.

Jovana Vukčević nije igrala u pobjedi Go Volley od 3:1 na gostovanu Luka Koper u prvenstvu Slovenije.

U prvenstvu Srbije Jedinstvo iz Stare Pazove savladalo je rezultatom 3:1 imanjaka iz Užica za koji je Danijela Džaković upisala 11 poena.