Galeb Liko Soho Group pobjednik Kupa!

1.5K pregleda

Pobjednik Kupa Crne Gore za odbojkašice je ekipa Galeb Liko Soho Group! Izabranice Petra Kokovića u velikom finalu savladale su gradskog rivala Luku Bar sa 3:0 (25:22, 25:11, 25:16) i tako sedmi put osvojile Kup, a peti put uzastopno…

“Prvo bih se zahvalio ekipi Luke Bar na fer i korektnoj igri. Pogotovo bih čestitao mojim djevojkama, koje su to zaslužile od prvog dana ove sezone. Drago mi je što sam nastavio seriju od trenera Masoničića. Nemamo puno vremena za slavlje, već moramo da se spremamo za polufinale plej-ofa protiv Akademije. Danas je bilo korektno, očekujem još bolju igru od moje ekipe”, kazao je trener Galeba Petar Koković, koji je pred početak sezone na kormilu naslijedio Nikolu Masoničića, kojem je bio u stručnom štabu.

Pehar odbojkašicama Galeb Liko Soho Groupa uručio je predsjednik OSCG Cvetko Pajković, a zlatne medalje predsjednik Skupštine OSCG Zoran Vukčević.

U prvom setu ravnoteža je trajala sano do rezultata 2:2, kada je Galeb, na krilima tehničarke iz SAD-a Memi Džerard, počeo da stiče prednos i ona je rasla iz poena u poen. Ali, kada se činilo da je set riješen, Luka Bar je napravila nestvarnu seriju i prišla na svega poen zaostatka – 20:19. Ipak, iskusnije igračice Galeba prelomile su taj set u svoju koris rezultatom 25:22.

Početak drugog seta bio je identičan prvom – neriješeno do 2:2, a onda je Galeb pojačavao tempo i napravio veliku prednost, koja je rasla sve do kraja i konačnih 25:11 u tom dijelu igre.

Početak trećeg seta donio je prednost izabranicama Vladimira Milačića – Luka Bar je povela 2:0, ali je gradski rival sustigao njeno vođstvo, preokrenuo na 9:7, pa je Milačić zatražio tajm-aut. Trener Luke Bar identično je uradio i pri rezultatu 14:9 za rivala, ali pomoći nije bilo – Galeb je i treći set riješio u svoju korist, ovog puta rezultatom 25:16.

“Jednostavno nismo bili blizu, osim možda i to zbog njihove nešto slabije igre, u završnici prvog seta. Čista pobjeda Galeba kao suza, sa svim pojačanjima, kao što sam rekao i u najavi, oni su bili apsolutni favoriti za osvajanje Kupa i to su i odradili. Naravno da su favoriti i za osvajanje titule, jednostavno imaju kvalitet više u odnosu na nas ostale”, kazao je trener Luke Bar Vladimir Milačić.

Ekipi Luke Bar srebrne medalje uručio Nenad Vujanović, član Upravnog odbora OSCG.

Priznanje za najbolju igračicu finala (MVP) dobila je Andrea Laković iz pobjedničke ekipe. Njoj je trofej uručio Darko Prebiračević, član Upravnog odbora OSCG.

“Jako sam ponosna na svoju ekipu. Treniramo vrijedno svakog dana, spremale smo se za ovo i to je donijelo rezultat, pokazale smo koliko smo moćne. Jako am ponosna i zbog toga što su cure jako mlade i voljne su da uče”, istakla je Andrea Laković.

Arbitrima Dragani Vučinić i Jeleni Mitrović, kao i delegatu Saši Ivanoviću priznanje za učešće u finalu uručila je Sonja Simonovska, predsjednica Udruženja odbojkaških sudija Crne Gore.

Galeb Liko Soho Group – Luka Bar 3:0 (25:22, 25:11, 25:16)

ZAPISNIK I STATISTIKA

Podgorica – “Verde complex”. Gledalaca: 600. Sudije: Dragana Vučinić i Jelena Mitrović.

Galeb Liko Soho Group: Džerard 4, Šćepanović, Lukić, Krivokapić, Laković 10, Medin (libero), Labović (libero), Radović, Kovačević, Vlaović 5, Dragojević, Fergus 12, Čavić 9, Bojić 7.

Luka Bar: Petrović 8, Balović, Kovač (libero), Tvrdišić (libero), Hodžić, N. Martinović, Pepđonović 7, Vukoslavčević 1, Raičević, Radišić,  Zarubica, Ražnatović 5,  Marković, M. Martinović 7.