Finale plej-ofa: Galeb smanjio na 2:1 u pobjedama (FOTO)

od admin
405 pregleda

Nastavlja se finalna serija odbojkašica – Galeb je u trećem meču savladao Luku Bar rezultatom 3:1 (25:21, 18:25, 25:13, 25:21), pa nema sumnje da nas čeka bar još jedan,a možda i dva spektakla u borbi za titulu prvaka države. Četvrta utakmica igra se u ponedjeljak u 17 časova, a formalni domaćin je Luka Bar.

Osvajač Kupa počeo je sjajno, poveo 6:3, pa je pri tom rezultatu Vladimir Milačić morao da zatraži minut odmora. Ali, nije pomoglo ni tada, a ni pri rezultatu 10:4 za Galeb. Povratkom Nevene Vukčević, ekipa Nikole Masoničića kao da je dobila potrebno samopouzdanje, ali je gotovo sav posao u prvom setu odradila fenomenalna Simona Petranović, koja je jednostavno bila nezaustavljiva. Tačku na prvi set, na kraju je stavila Vukčević, koja zbog povrede nije bila preslobodna prilikom odraza, ali je majstorski riješila neke teške situacije. Odličan prijem imala je Lana Labović, libero Galeba.

Zahvaljujući Dijani Vuković Luka Bar je bolje otvorila drugi set, povela sa 4:0, ali je Galeb uzvratio i izjednačio na 4:4. Opet je četiri poena zaredom osvojila Luka Bar i to na servis kapitenke Dušanke Petrović, pa je Masoničić zatražio tajm-aut pri rezultatu 4:8. Prednost od četiri ili pet poena Luka Bar je imala i u nastavku seta, s tim da je Petranović sjajnim servisima u jednom trenutku uspjela da smanji na 16:14, ali bilo je to kratkog daha. Milačićeve odbojkašice su se zagrijale i razigrale, proradio je njihov blok, a iz straha od njega protivnice su nekoliko puta slale loptu iznad njega i van terena. Potpuno se razigrala Dušanka Petrović, a Tamara Kovačević napadala je kao iz topa i dileme oko pobjednika seta nije bilo – 18:25.

I treći set bolje je počela Luka Bar, koja je povela sa 4:1, ali na servis Nevene Vukčević Galeb je preokrenuo na 5:4. Tehničarka Galeba Milica Knežević je konstantno tražila razigranu Simonu Petranović, a kada je ova druga sa dva asa i sjajnim servisom donijela svom timu četiri poena prednosti (12:8), naslućivalo se ko će osvojiti set. Prednost Galeba rasla je do osam poena (17:9), kada je Milačić bio prinuđen da traži tajm-aut. Nakon toga dva puta je “uhvaćena” Vukčević, ali je kapitenka Galeba Marija Tuševljak spriječila veću seriju formalnih “gošći”. Na kraju seta bilo je čak 12 poena razlike za Galeb, u čijim redovima su, uz Simonu Petranović, Nevenu Vukčević i Mariju Tuševljak, u tom dijelu igre odlične bile i Milica Knežević, Marija Bojić, Maša Dragojević i Lana Labović.

Početak četvrtog seta bio je poput rapsodije igračica Galeba, koje su na servis Maše Dragojević povele 9:0, a Vlado Milačić potrošio dva tajm-auta. Ali, malo-pomalo prednost Galeba se topila, pa je Nikola Masoničić minutom odmora pokušao da smiri i odmori svoje odbojkašice pri rezultatu 11:7. U tome je uspio, pa je sjajna Petranović sa tri vezana smeča vratila veliku prednost za domaće. Ipak, ona se istopila sjajnim servisima Mije Martinović i Maje Raičević, Luka Bar je dva puta izjednačila, bilo je 21:21, ali je Petranović ponovo stupila na scenu i stavila tačku na prvi trijumf Galeba u finalnoj seriji.

Galeb – Luka Bar 3:1

(25:21, 18:25, 25:13, 25:21)

Bar – Dvorana SC “Topolica”. Igrano bez prisustva publike.

Sudije: Slobodan Kovačević i Jelena Mitrović (Podgorica).

Galeb: A. Knežević, Bojić 7, Krivokapić, Dragojević 6, Đurašić, Labović (libero), Petranović 24, M. Knežević 4, Kovačević, Tuševljak 9, Vukčević 16, Mašanović (libero), Medin, Vlaović.

Luka Bar: Petrović 20, N. Tvrdišić (libero), Adžić, Hodžić, Kovačević 10, Pepđonović , Martinović 3, T. Tvrdišić 2, Vukoslavčević 8, Vuković 10, Smolović (libero), Raičević 2, Ražnatović 3, Dabanović.